10–16 czerwca 2013

Administrator, niedziela 09 czerwca 2013 - 20:38:12
Poniedziałek 7.00
+Otylia Gigoń w 17. rocznicę śmierci
o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Marii Żuchnickiej w 85. urodziny
Wtorek 18.00
+Maria Marek i Helena Matyja
+Piotr Pacyga
Środa 7.00
+Stanisław i Władysława Kaczmarczyk; Rozalia Koprzak
Czwartek 18.00
+Antonina Szemik
dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla róży Zofii Dyrcz
Piątek 18.00
o zdrowie i Bożą opiekę dla Stanisławy i Józefa
+Piotr Pacyga
Sobota
7.00 o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla syna Stanisława
18.00 +Antoni Bartyzel w 21. rocznicę śmierci
Niedziela
7.00 +Kazimierz Gigoń i syn Józef
9.00 +Stanisław Bartyzel w 1. rocznicę śmierci
11.00 za parafian
16.00 o błogosławieństwo Boże dla brata (albertyna) Wiesława w 10. rocznicę ślubów zakonnych

Zaproszenie na zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej

21 czerwca 2013

Administrator, niedziela 09 czerwca 2013 - 20:32:58

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Zapraszam na zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w piątek 21 czerwca br., rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18:00, a później spotkanie na plebanii.

Plan zebrania:

 1. Sprawozdanie z ostatniej Rady (luty 2013).
 2. Bieżące sprawozdanie duszpasterskie i gospodarcze.
 3. Plan wizytacji biskupiej wyznaczonej na 27 października br.
 4. Kalendarium parafialne.
 5. Propozycje, uwagi.

Skawica, dnia 9 czerwca 2013

2 czerwca 2013

IX niedziela w ciągu roku

Administrator, poniedziałek 03 czerwca 2013 - 21:19:56
 1. Komunikaty ks. Kardynała. Pełny tekst w gablocie.
 2. Osobom, które przygotowały ołtarze na procesje Bożego Ciała. Serdecznie dziękujemy, także orkiestrze i tym, którzy zadbali o godny przebieg procesji. Trwa tak zwana oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godzinie 18:00 Msza św., a po niej czerwcowe nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i procesja za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Zachęcam wszystkich Parafian do udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie!
 3. W czwartek zakończenie oktawy uroczystości Bożego Ciała. W tym dniu przypada też rocznica uroczystej beatyfikacji księdza Jerzego Popiełuszki w Warszawie. Zaś w pierwszy piątek miesiąca przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jednocześnie obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W sobotę, 8 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do licznego udziału w liturgii tych najbliższych uroczystych dni.
 4. Okazja do spowiedzi codziennie 15 minut przed Mszą św., a w czwartek i piątek od 17:00.
 5. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” o owocach eucharystycznej adoracji, jej wyjątkowym miejscu wśród innych rodzajów modlitwy; czy naukowcy z USA sklonowali człowieka? Aleksander Kłak, srebrny medalista z Barcelony, opowiada o powrocie do Boga.
 6. Przy prasie do nabycia nowe albumy i książki: Pamiętnik Konklawe 2013 – Biały Kruk 60 zł, Przewodnik Papieski (w tym opis szlaku na Policę i pobytu Ojca św. w Skawicy) 40 zł, Jezuita Papież Franciszek 20 zł, Płacząca Madonna 20 zł, Święci domowi 14 zł, Receptury z opactw i klasztorów 18 zł.

3–9 czerwca 2013

Administrator, poniedziałek 03 czerwca 2013 - 21:07:30
Poniedziałek 18.00
+Genowefa Majchrzak
za uczestników pogrzebu +Piotra Pacyga
+dr Henryk Świętek
Wtorek 18.00
+Piotr Pacyga (od sąsiadów)
+Jan Pena w 6. rocznicę śmierci
+dr Henryk Świętek
Środa 18.00
o pokój na świecie (od czcicieli św. Józefa)
+Stanisław Marek w 11. rocznicę śmierci
+dr Henryk Świętek
Czwartek 18.00
+Wolfgang Bimczok w 2. rocznicę śmierci
+Irena Brańka w 1. rocznicę śmierci
Piątek
7.00 o Miłosierdzie Boże dla naszej parafii i całego świata (od czcicieli SJ)
18.00 +Stefania Szarlej w 21. rocznicę śmierci
Sobota
7.00 +Stanisław Mirocha w 23. rocznicę śmierci i syn Tadeusz
18.00 +Eugeniusz i Henryka Marek
Niedziela
7.00 +Józefa Małysa w 1. rocznicę śmierci
9.00 +Czesław Wronka w 3. rocznicę śmierci
11.00 za parafian
16.00 o bł. Boże dla Leny Kutek w 1. rocznicę urodzin

Boże Ciało

30 maja 2013

Administrator, poniedziałek 03 czerwca 2013 - 20:56:18

Dziękujemy mieszkańcom ról Pacygowo, Maryniaki, Buby Dolne i Baranowo za przygotowanie ołtarzy, na procesję Bożego Ciała. Serdecznie dziękujemy także orkiestrze, niosącym feretrony i baldachim i wszystkim, którzy zadbali o godny przebieg procesji. Zdjęcia wykonał Adam Brańka.

Internetowa Telewizja Lumen coraz popularniejsza w sieci

Administrator, wtorek 28 maja 2013 - 19:01:07

Internetowa Telewizja LUMEN, poświęcona ewangelizacji, jest coraz bardziej popularna wśród internautów. Codziennie odwiedza ją około 4 tys. osób a tygodniowo ok. 28 tysięcy. Telewizja, mająca siedzibę w bielskiej kurii, nadal zachęca diecezje i parafie w całym kraju do pobierania oferowanych przez nią materiałów. Wystarczy ściągnąć specjalne „okienko”. Instrukcja znajduje się na lumentv.pl.

Jak przypomina Król-Cebulska, która jest w Kurii diecezji bielsko-żywieckiej dyrektorem Wydziału ds. Ewangelizacji, pomysł telewizji internetowej to konkretna odpowiedź na żywe zainteresowanie możliwościami wykorzystania internetu i realizacji filmowych w służbie Kościołowi. „W zeszłym roku podczas Ogólnopolskiej Konferencji Dyrektorów Wydziałów Duszpasterskich zorganizowanej przez Komisję Duszpasterstwa mówiąc o Diecezjalnej Telewizji Internetowej spotkałam się z żywym zainteresowaniem tym pomysłem. Początkowo myśleliśmy o pomocy w rozwijaniu podobnych diecezjalnych telewizji internetowych w innych diecezjach. Natomiast abp Stanisław Gądecki zasugerował, aby utworzyć jedną taką telewizję, w której każdy miałby swoje miejsce” – wyjaśnia i tłumaczy, że aby finansować kosztowne przedsięwzięcie, utworzono Fundację Lumen.

„Lumen TV” to jedyna w Polsce telewizja internetowa, która swój program w całości poświęca promocji nowej ewangelizacji. W swojej ofercie ma obszerne relacje z I Kongresu Nowej Ewangelizacji w Kostrzynie, akcji ewangelizacyjnej „Budzimy Kraków”, wydanie specjalne wiadomości z obrad Komisji Duszpasterstwa KEP, spoty reklamowe na I Kongres Parafialnych Rad Duszpasterskich. Na swej stronie oferuje ponadto Komentarze do Ewangelii, relacje z wydarzeń ewangelizacyjnych, wywiady oraz bloki tematyczne, np. skierowane do kobiet czy do młodzieży i do dzieci. Prezentowane są tu także świadectwa wiary. Telewizja współpracuje z Komisją Duszpasterstwa KEP i Zespołem KEP ds. Nowej Ewangelizacji.

rk / Bielsko-Biała

I Komunia Święta

19 maja 2013

Administrator, wtorek 28 maja 2013 - 18:57:51

W niedzielę 19 maja 41 dzieci klasy II z naszej parafii przyjęły po raz pierwszy Komunię św. Dzieciom życzymy, aby wzrastały w przyjaźni z Panem Jezusem. Rodzicom dziękujemy za pięknie udekorowany kościół i otoczenie, pracę przy wykonaniu rabatu oraz za dar ołtarza (patenę, świece ołtarzowe), a zwłaszcza za wszelkie wysiłki, aby dzieciom przekazać wiarę.

26 maja 2013

Najświętszej Trójcy

Administrator, piątek 24 maja 2013 - 21:52:50
 1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.
 2. Jednocześnie w dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Matki. Serdeczną pamięcią obejmujemy nasze drogie mamy, te żyjące i te, które Pan Bóg przywołał już do siebie. Dziękujemy za ich dobre serca i ręce, a także prosimy o potrzebne łaski w ich codziennym trudzie.
 3. Przypominamy, dzisiaj jest piknik rodzinny na terenie szkoły. Rada Rodziców, nauczyciele i uczniowie serdecznie zapraszają.
 4. W czwartek, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii i prosić Chrystusa o błogosławieństwo. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Figury i chorągwie podczas procesji i Oktawy niech niosą osoby, które tradycyjnie od lat to czynią. O niesienie baldachimu, również podczas Oktawy prosimy naszą straż. Orkiestrę prosimy o rozpoczynanie pieśni, dzieci kl. II i III przychodzą w strojach komunijnych. Niech nie braknie dzieci sypiących kwiatki. Próba sypania kwiatków w poniedziałek o 17:40.
 5. Msza św., po niej procesja codziennie o godzinie 18:00 przez całą oktawę Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością, wykrętem czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.
 6. W 1 sobotę czerwca o 7:00 uczcimy Najświętszą Maryję Pannę. Do chorych udamy się od 8:30. Prosimy o zgłoszenie ich w zakrystii.
 7. W Europejskiej Inicjatywie Obywatelskiej „Jeden z Nas” broniącej życia, w naszej parafii zebrano 407 podpisów. Dziękujemy za poparcie, a zwłaszcza tym, którzy podpisy zbierali.
 8. Zapisy na Pielgrzymkę do Częstochowy w intencji Trzeźwości Rodzin do dzisiaj w zakrystii.
 9. Z przykrością informujemy: na naszym cmentarzu zdarzają się kradzieże kwiatów. Bądźmy czujni kto przychodzi na cmentarz i jak się zachowuje. Dbanie o wygląd cmentarza i godne zachowanie na tym miejscu jest znakiem naszej wiary w zmartwychwstanie.
 10. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o nowej tradycji, wieczornych koncertach uwielbieniowych w Boże Ciało, o beatyfikowanym włoskim księdzu zamordowanym przez sycylijską mafię; dlaczego Niemcy nie kochali Benedykta XVI tak, jak Polacy Jana Pawła II?

27 maja – 2 czerwca 2013

Administrator, piątek 24 maja 2013 - 21:39:33
Poniedziałek 18.00
+Julian Marek w 8. rocznicę śmierci
+Mieczysław Kaczmarczyk
Wtorek 18.00
+Genowefa Majchrzak
+Piotr Pacyga
Środa 18.00
+ks. kan. Józef Balon
+Mieczysław Kaczmarczyk
Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
7.00 +Adam Żywczak w 1. rocznicę śmierci
9.00 dziękczynna w 18. urodziny Angeliki i Przemysława Kaczmarczyków
11.00 za parafian
16.00 +ks. kan. Józef Balon
Piątek 18.00
+ks. kan. Józef Balon
+Stanisław Fujak, Józef i Ludwika Matyja
Sobota
7.00 za kapłanów w naszej parafii i z niej pochodzących (od czcicieli Matki Bożej)
18.00 +ks. kan. Józef Balon
Niedziela
7.00 o błogosławieństwo Boże i opiekę MB dla rodziny Ruszkiewiczów
9.00 +Teofil Marek w 41. rocznicę śmierci i żona Honorata
11.00 za parafian, MW dziękczynna w 1. rocznicę ślubu Mikołaja i Teresy z prośbą o dalsze błogosławieństwo
16.00 +Emilia w 11. rocznicę śmierci i Czesław Fujak w 33. rocznicę śmierci

19 maja 2013

Zesłanie Ducha Świętego

Administrator, piątek 17 maja 2013 - 20:53:52
 1. W dzisiejszą uroczystość nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Jutro, w poniedziałek, 28 maja (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), święto NMP Matki Kościoła. Msze św. będą o 7:00, 9:00 i 18:00.
 2. Dziś dzieci klasy II przyjmują po raz pierwszy Komunię świętą Przez cały biały tydzień zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na nabożeństwa o godzinie 18:00. Niech ten biały tydzień będzie tygodniem rodziny. Rodzicom dziękujemy za pięknie udekorowany kościół i otoczenie, za dar ołtarza (patenę, świece ołtarzowe) a zwłaszcza za wszelkie wysiłki, aby dzieciom przekazać wiarę.
 3. W tym tygodniu, w piątek, wspomnienie Maryi Wspomożycielki wiernych. Do Niej Kościół uciekał się od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci. Z inicjatywy Benedykta XVI tego dnia będziemy się modlili za Kościół w Chinach. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest jeszcze prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu braci chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie.
 4. W przyszłą niedzielę, 26 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Trójcy, rocznicę I Komunii św. Tego dnia obchodzimy też Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie.
 5. Rada Rodziców, nauczyciele i uczniowie serdecznie zapraszają na „Piknik Rodzinny” w przyszłą niedzielę na terenie szkoły. Szczegóły na plakatach.
 6. Ogólnopolska Pielgrzymka do Częstochowy do naszej Patronki w intencji Trzeźwości Rodzin w dniach 15–16 czerwca. Zapisy w zakrystii i w kancelarii z wpłatą zaliczki 40 zł. Prosimy o zgłoszenia w tym tygodniu ze względu na organizacje noclegu.
 7. W najnowszym Gościu Niedzielnym: jak to się stało, że w wielu krajach europejskich to partie nazywające siebie chrześcijańskimi głosują za aborcją, eutanazją czy związkami partnerskimi? o nowym święcie Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, które będziemy obchodzić w tym roku po raz pierwszy; W Małym Gościu Niedzielnym: płyta CD z filmem o św. Janie Bosko; jak powstają burze, błyskawice i pioruny.
 8. Przegląd gaśnic samochodowych można dokonać jutro koło straży.
Idź do strony   <<        >>