Podbabiogórze pamięta, dziękuje


film i broszura

27 września 2015

XXVI niedziela w ciągu roku

sobota 26 września 2015 - 12:33:49
 1. Papież Franciszek jest u celu swojej pielgrzymki do Ameryki biorąc udział w VIII Światowym Spotkaniu Rodzin w Filadelfii pod hasłem Miłość naszą misją: rodzina pełnią życia.
 2. Zebranie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. po 11:00, a zelatorów róż po 9:00.
 3. We wtorek święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Zachęcamy do częstego odmawiania modlitwy do św. Michała Archanioła, aby ograniczał wpływ szatana na nasze postępowanie.
 4. Trwa Diecezjalna Sztafeta Modlitwy w intencji Światowych Dni Młodzieży. Każdego dnia inna parafia modli się w tej intencji. W czwartek 1 października kolej na Skawicę. Ufamy, że sztafeta modlitwy pokaże, czym są Światowe Dni Młodzieży i pociągnie do włączenia się w ich przygotowanie wszystkich parafian. Zapraszamy do wspólnej modlitwy zarówno młodzież, rodziny, które będą gościć w domach pielgrzymów ŚDM oraz pozostałych parafian. Modlitwę rozpoczniemy różańcem o 17:30, a zakończymy adoracją Najśw. Sakramentu o 18:30.
 5. Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem października w czwartek i piątek od 17:00.
 6. W czwartek rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe, które odbywać się będą przez cały miesiąc w dni powszednie o godz. 17:30 przed Mszą św. o 18:00, a w niedzielę o godz. 16:45. Wiernych, którzy nie będą mogli brać w nich udziału w kościele, zachęcamy do odmawiania modlitwy różańcowej w swoich domach.
 7. Wyjazd kapłanów z posługą sakramentalną do chorych o godz. 8:15 w piątek ks. proboszcz i sobotę ks. wikariusz. Prosimy, aby chorych zgłosić w zakrystii.
 8. W sobotę o godz. 7:00 Msza Święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny.
 9. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy co takiego się stało, że imigranci w ogromnej liczbie dotarli do Europy właśnie teraz, a nie przed rokiem czy dwoma? Znajdziemy również rozmowę z aktorką, która chce być świętą. W „Małym Gościu” jest zachęta do modlitwy różańcowej w październiku za prześladowanych chrześcijan oraz relacja z jedynej na świecie pielgrzymki na rolkach i hulajnogach.
 10. Na obchody 70. rocznicy powstania Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie zaprasza absolwentów Dyrekcja Liceum 17 października br. Rozpoczęcie Mszą św. w Suchej Beskidzkiej. Więcej informacji w gablocie.
 11. Stowarzyszenie Prorew organizuje nabór do Warsztatów Terapii Zajęciowej „Na Wełczy”. Informacje szczegółowe są dostępne w Ośrodku Pomocy Społecznej w Zawoi. Więcej szczegółów w gablocie.
 12. Pielgrzymka do Medjugorje w terminie 7–13 października 2015 jest organizowana przez Klub Pogodnego Seniora z Jordanowa. Są jeszcze wolne miejsca. Więcej informacji w gablocie.
 13. Dziękujemy za troskę o naszą świątynie.

28 września – 4 października 2015

sobota 26 września 2015 - 12:26:09
Poniedziałek 7.00
+ks. Antoni Kowalski i ks. Jara
o dobre urodzaje (od pielgrzymów do Częstochowy)
Wtorek 18.00
+Józef (brat), Barbara (córka)
o błogosławieństwo Boże, dary Ducha Św. dla Magdaleny Kaczmarczyk w 18. urodziny
Środa 7.00
+rodzina Marków
o potrzebne łaski w chorobie dla Władysława
Czwartek 18.00 (sztafeta modlitwy w intencji ŚDM)
dziękczynna i o błogosławieństwo Boże w 65. rocznicę urodzin Janiny Tokarz
+Helena Sołek (pogrz.)
Piątek
7.00 o głębokie rozważanie tajemnic Różańca (od czcicieli Serca Jezusowego)
18.00 +Bogusław Pacyga
Sobota
7.00 o otwarcie się parafian na dary Różańca (od czcicieli Matki Bożej)
18.00 +Czesława Spyrka
Niedziela
7.00 +Anna Szemik
9.00 +Stanisław Dyrcz w 4. rocznicę śmierci
11.00 za parafian, MW o potrzebne moce w chorobie dla Władysława i Kazimierza
16.00 +Józef Marek w 12. rocznicę śmierci

20 września 2015

XXV niedziela w ciągu roku

sobota 19 września 2015 - 22:39:51
 1. Przeżywamy dziś niedzielę Środków Społecznego Przekazu. Podejmijmy w naszych rodzinach refleksję na temat, jak korzystamy z radia, telewizji, internetu itp. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej, oglądania katolickich programów w TVP, Trwam; aktualnych transmisji z pielgrzymki papieża Franciszka na Kubę i do USA. Przypominamy o stronie naszej parafii w Internecie.
 2. Kto śpiewa ten dwa razy się modli. Zapraszamy wszystkie dziewczynki do wspólnego śpiewu. Pierwsze spotkanie powstającej scholii parafialnej będzie we wtorek o godz. 17:00 w salce parafialnej.
 3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania na Mszy św. o 18:00; z klasy III gimnazjum we wtorek, a z kl. II w czwartek. Po Mszy św. krótkie spotkanie w salce.
 4. Zebranie Zespołu Charytatywnego w czwartek po Mszy św. na plebani.
 5. Spotkanie zelatorów Róż Różańcowych w przyszłą niedzielę po 9:00 na plebani.
 6. Spotkanie rodziców i dzieci z kl. III przygotowujących się do I Komunii św. w przyszłą niedzielę o 11:00. Po Mszy św. dzieci będą miały śpiew z p. Organistą, a rodzice spotkanie w sali parafialnej.
 7. Taca przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na koszty remontu plebani. W sierpniu na tacę i do kopert złożono 2540 zł. Zostało do spłaty 69 tys. zł. Bóg zapłać wspomagającym remont plebani, w tym mieszkańcom Rotni i Limowa.
 8. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy o nowych zasadach orzekania o nieważności małżeństwa ogłoszonych przez papieża Franciszka. Nowe zasady upraszczają i przyspieszają procedury sądowe. Ponadto: kiedyś była małą Madzią, założycielką Podwórkowych Kół Różańcowych; dziś jest panią Magdaleną. Mimo całkowitego uzależnienia fizycznego od innych skończyła studia i pracuje jako dziennikarka. Jak rozumieć słowa, że żony mają być poddane mężom – trzecia lekcja teologii ciała. Jest także reportaż z naszego Rajdu Papieskiego 9 września.
 9. Dziękujemy za sprzątanie świątyni.
 10. Pomoc Społeczna informuje, że wniosek o świadczenia rodzinne należy zgłosić do 20 października. Więcej informacji w gablocie.
 11. Pani Sołtys ogłasza Zebranie Wiejskie w Remizie OSP 28 września o 18:00. Więcej informacji w gablocie.
 12. W tym tygodniu patronują nam:
  • 21 września – Św. Mateusz, apostoł i ewangelista;
  • 23 września – św. ojciec Pio, naznaczony stygmatami, spędzał długie godziny w konfesjonale, Eucharystię celebrował z wielkim namaszczeniem, nie rozstawał się z różańcem;
  • 25 września – bł. Władysław z Gielniowa, miał szczególne nabożeństwo do Męki Pańskiej, jak też wsławił się niezwykłą czcią Najświętszego Imienia Jezus.

21–27 września 2015

sobota 19 września 2015 - 22:32:21
Poniedziałek 7.00
+Julia Smyrak 26. rocznicę śmierci
+Józef Spyrka 28. rocznicę śmierci, żona Waleria w 15. rocznicę, córka Czesława
Wtorek 18.00
+Mieczysław Pacyga (pogrz.)
+Janina Przeniosło w 2. rocznicę śmierci
Środa 7.00
+Franciszek Czarny i rodzice
+ks. kan. Józef Balon
Czwartek 18.00
+Mieczysław Pacyga (pogrz.)
+Józefa Tomczak (od Naszej Skawicy)
Piątek 18.00
+Eugeniusz Czarny w 18. rocznicę śmierci i żona Zofia
+Mirosław Grausz w 3. rocznicę śmierci
Sobota
7.00 +Helena Pająk w 26. rocznicę śmierci i mąż Władysław
18.00 +Emilia Szczurek w 7. rocznicę śmierci
Niedziela
7.00 +Czesław Pacyga w 10. rocznicę śmierci
9.00 +Andrzej i Leszek Dańczak
11.00 za parafian
16.00 +Mieczysław Pacyga (od pracowników Osłonek, pogrz.)

Odpust parafialny Matki Bożej Częstochowskiej i Jubileusz 60-lecia kapłaństwa

30 sierpnia 2015

sobota 19 września 2015 - 22:27:31

Suma Odpustowa o godzinie 11:00 była celebrowana przez Ks. Prałata Stanisława Franczaka w 60. roku kapłaństwa, księży rodaków i zaproszonych kapłanów. Kazanie wygłosił ks. dr Jan Nowak, postulator procesu beatyfikacyjnego sługi Bożego ks. Władysława Bukowińskiego, wielkiego Apostoła Wschodu w czasach komunistycznych. Życzenia w imieniu parafii Jubilatowi złożyły dzieci, lektorzy, młodzież, pięknym śpiewem zespół „Zbójnik” oraz dorośli, w tym senator RP Andrzej Pająk z Zawoi.

fot. Adam Brańka

13 września 2015

XXIV niedziela zwykła

sobota 12 września 2015 - 21:25:41
 1. Dzisiaj rozpoczyna się V Tydzień Wychowania, w roku dwusetnej rocznicy urodzin wspaniałego wychowawcy i przyjaciela młodzieży św. Jana Bosko. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji wzrastania młodego pokolenia, uczniów szkoły podstawowej we wtorek o 18:00, nauczycieli i rodziców w czwartek o 18:00, młodzież gimnazjum i szkół średnich w piątek 18 września w święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mszą św. w piątek o 18:00 nasze gimnazjum rozpoczyna przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania i Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Niech nikogo nie braknie.
 2. Dzisiaj także Archidiecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii i Fatima w naszej parafii. Po Mszy św. o 16:00 Różaniec i Procesja Fatimska. Zapraszamy.
 3. Jutro święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzone na pamiątkę odnalezienia relikwii krzyża, na którym umarł Pan Jezus, i wniesienia ich do bazyliki, zbudowanej na miejscu Grobu Pańskiego i Zmartwychwstania Chrystusa. Żyjemy w czasach, gdy znak krzyża bywa źle traktowany przez niektórych, uczcijmy krzyż w naszych domach, w miejscach publicznych, przy kapliczkach. Jutro po Mszy św. o 7:00 ucałowanie relikwii krzyża.
 4. W środę odbył się tradycyjny Rajd Papieski upamiętniający ostatnią wędrówkę kard. Karola Wojtyły przed konklawe. Dziękujemy Babiogórskiemu Centrum Kultury za organizacje, za liczny udział młodzieży i wychowawców (około 400 osób). Zdjęcia z rajdu można obejrzeć w gablocie.
 5. Zapraszamy do służby liturgicznej, do ministrantów chłopców. Spotkanie do ministrantów w czwartek o 17:00 w salce parafialnej.
 6. Do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie zostało już tylko 10 miesięcy. Również nasza parafia chce dobrze przygotować się na to wydarzenie, dlatego potrzebujemy chętnych, którzy nam w tym pomogą. Wszystkich, którzy chcą włączyć się w wolontariat zapraszamy na spotkanie w najbliższy piątek o godzinie 19:00 do salki parafialnej.
 7. W „Gościu Niedzielnym” nieprawdopodobna historia człowieka, który osiem lat spędził w łagrach, a potem ratował życie swoim oprawcom. Ponadto: w zbliżającym się Roku Miłosierdzia Papież zachęca do spotkania z Bogiem przede wszystkim w spowiedzi. Zwraca uwagę na grzech aborcji i otwiera szerzej drzwi do przebaczenia; w cyklu „Teologia ciała” druga katecheza o cnocie czystości, która jest warunkiem miłości i zdrowych relacji między mężczyzną a kobietą.
 8. Dziękujemy za sprzątanie naszej świątyni.

Rajd Turystyczny szlakiem ks. Kard. Karola Wojtyły

9 września 2015

sobota 12 września 2015 - 21:24:58

9 września 2015 roku odbył się kolejny Rajd Turystyczny szlakiem ks. Kard. Karola Wojtyły. Wiedzie on ze Skawicy, przez Suchą Górę, Halę Krupową, Policę, aż do Krowiarek, na pamiątkę ostatniej wędrówki Karola Wojtyły przed wyborem na Stolicę Piotrową. Trasa jest dość wymagająca, ale za to satysfakcja z jej pokonania nie do opisania. Zwłaszcza, że wędrowaliśmy „w drodze ku Światowym Dniom Młodzieży”.

Tradycyjnie Rajd rozpoczął się Mszą Świętą w kościele parafialnym w Skawicy, której przewodniczył ks. Dariusz Czapnik, nasz rejonowy koordynator ŚDM. W homilii, którą wygłosił, pięknie porównał pokonywanie kolejnych górskich szczytów do osiągania szczytów duchowych, a szczególnie tego jednego, najważniejszego – Nieba.

W Rajdzie co roku uczestniczy kilkaset osób, zwłaszcza młodych, z okolicznych szkół i miejscowości, dlatego była to świetna okazja, by opowiedzieć o zbliżających się ŚDM oraz zachęcić obecnych do włączenia się w przygotowania tego wielkiego wydarzenia. Uczestnicy wspólnie wykonali Hymn ŚDM, wysłuchali świadectwa wolontariuszek, a pod koniec mszy piękne słowa skierował do młodych ks. Rafał Buzała z Komitetu Organizacyjnego w Krakowie.

Następnie wszyscy uczestnicy przeszli na Plac św. Jana Pawła II, gdzie nastąpiło uroczyste rozpoczęcie Rajdu. Później już tylko szlak, góry, przepiękne widoki i każdy kolejny krok stawiany w kierunku celu.

Po niezwykle wyczerpującym dniu, na tych, którzy już dziś zaangażowali się w przygotowania do ŚDM w swoich parafiach, czekało jeszcze ognisko. Przy kiełbasce, zabawie i w radosnym nastroju mogliśmy porozmawiać o planach i kolejnych inicjatywach na ostatnie miesiące przed spotkaniem w Krakowie.

Agnieszka Koziana
zdjęcia: Adam Brańka, ks. Grzegorz Durbas

14–20 września 2015

sobota 12 września 2015 - 21:23:45
Poniedziałek 7.00
+Marianna i Franciszek Sałapatek
Wtorek 18.00
+Józef Drwal w 1. rocznicę śmierci
+Bronisława Sikończyk (do pogrzebu)
Środa 7.00
+Eleonora Pacyga, córka Emilia, syn Julian
+Zdzisława Kozina
Czwartek 18.00
+Kazimiera Stożek (od Róży)
+Mieczysław Pacyga (do pogrzebu)
Piątek 17.00
+Kazimiera Stożek (od sąsiadów Ficki Dolne)
+z wypominek
Sobota
7.00 dziękczynna w 18. urodziny Patryka Marka i o błogosławieństwo Boże
18.00 +Gerard Jacyszyn w 9. rocznicę śmierci
Niedziela
7.00 +Anna Pacyga w 6. rocznicę śmierci
9.00 o zdrowie dla Mariana i Emilii Bogdanik
11.00 za parafian
16.00 +Kazimiera Stożek (od sąsiadów)

6 września 2015

XXIII niedziela w ciągu roku

piątek 11 września 2015 - 16:11:54
 1. Ks. Kardynał zaprasza na Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej.
 2. Wraz z ks. Prał. Stanisławem Franczakiem dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do owocnego przeżycia Odpustu i Jubileuszu 60-lecia kapłaństwa. Zdjęcia z Odpustu można zobaczyć w gablocie i nabyć lub zamówić, w kiosku Plus.
 3. We wtorek obchodzimy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, nazywane inaczej świętem Matki Bożej Siewnej. Msza Święta w naszym kościele o godz. 18:00.
 4. Rajd Papieski odbędzie się 9 września w środę na pamiątkę ostatniej wycieczki górskiej kard. Karola Wojtyły. Zapraszamy zwłaszcza młodzież gimnazjum i szkół średnich, rozpoczęcie Mszą św. o 8:30. Zapraszamy do konkursu na Fotoreportaż z Rajdu (kilka zdjęć z krótką notatką z rajdu).
 5. Zebranie wszystkich ministrantów w środę o 17:00.
 6. W sobotę wspomnienie Imienia Najświętszej Maryi Panny, ustanowione na podziękowanie Panu Bogu i Matce Najświętszej za zwycięstwo odniesione przez króla Jana III Sobieskiego nad Turkami pod Wiedniem w roku 1683.
 7. Kolejny dzień fatimski w naszej parafii w przyszłą niedzielę, po 16:00 różaniec i procesja. Prosimy o niesienie figury Matki Bożej i baldachimu panów z Róży Stanisława Pacygi (Baranowo). Zapraszamy do licznego udziału.
 8. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o sztuce kochania wg św. Jana Pawła II. Ponadto o rosnącej liczbie świeckich, którzy codziennie odmawiają modlitwę brewiarzową.
 9. Dziękujemy za sprzątanie naszej świątyni.
 10. Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów i Inwalidów zapraszają na pielgrzymkę do Góry św. Anny, Lichenia i Częstochowy w dniach 26–27 września. Zapisy u Henryka Tokarza. Więcej informacji w gablocie.
 11. Badania USG tętnic, tarczycy i inne będą prowadzone jutro w przychodni w Zawoi. Koszt badania to 60zł. Więcej szczegółów w gablocie.

7–13 września 2015

piątek 11 września 2015 - 16:11:14
Poniedziałek 7.00
+Mieczysław Pacyga
Wtorek 18.00
+Bronisława Sikończyk (od sąsiadów Wiechciowo)
dziękczynna od Róży Joanny Malarczyk
Środa 7.00
+Michał i Bronisława Malarczyk
+Zdzisław Marek
8.30 o dobre przygotowanie ŚDM w Krakowie (Rajd Szlakiem Ks. Kardynała Wojtyły)
Czwartek 18.00
+Eugeniusz Pacyga w 13. rocznicę śmierci
+Kazimiera Stożek (do pogrzebu)
Piątek 17.00
za uczestników pogrzebu śp. Bronisławy Sikończyk
+Mieczysław Pacyga (do pogrzebu)
Sobota
7.00 +Kazimiera Stożek (do pogrzebu)
18.00 +Kazimierz Gigoń i syn Józef
Niedziela
7.00 +Jerzy Ficek w 2. rocznicę śmierci
9.00 +Józef Bury w 1. rocznicę śmierci
11.00 za parafian, MW +Helena Wronka
16.00 Nabożeństwo Fatimskie
Idź do strony   <<        >>