ważne linki


Św. Brat Albert

Podbabiogórze pamięta, dziękuje


film i broszura

Rodzina Rodzinie

10 kwietnia 2016

III niedziela Wielkanocy

piątek 08 kwietnia 2016 - 22:09:02
 1. Od 8 lat trzecia niedziela Wielkanocy w naszej Ojczyźnie jest Niedzielą Biblijną inaugurującą w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Znajdźmy w tym tygodniu czas na spotykanie się z Panem w Jego słowie. Zachęcamy do indywidualnej lektury i medytacji słowa Bożego.
 2. W tym tygodniu, w dniach 14–16 kwietnia (czwartek–sobota) będziemy przeżywać główne uroczystości związane z jubileuszem 1050-lecia chrztu Polski. Historycy są zgodni, że chrzest Mieszka I odbył się 14 kwietnia, w Wielką Sobotę. Tego dnia uroczystości będą odbywać się w Gnieźnie, natomiast w piątek i w sobotę w Poznaniu, z udziałem biskupów i władz państwowych. Punktem kulminacyjnym będzie sobotnie dziękczynienie i Eucharystia z udziałem Episkopatu Polski na stadionie w Poznaniu.
 3. Pamiętajmy modlić się w intencji Ojczyzny, o jedność i pojednanie w naszym narodzie oraz w intencji 96 ofiar lotniczej katastrofy pod Smoleńskiem i za pomordowanych z rąk hitlerowskiego i sowieckiego okupanta.
 4. Próby przed Pierwszą Spowiedzią i Komunią Świętą dla dzieci klasy trzeciej będą w tym tygodniu: we wtorek i czwartek po wieczornej Mszy świętej o godzinie 18:30.
 5. W piątek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia. Zapraszamy.
 6. Za tydzień przyjadą do nasze parafii klerycy Krakowskiego Seminarium Duchownego, by razem z nami modlić się o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.
 7. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy: wszyscy znamy czternaście stacji Drogi Krzyżowej. Jest też Droga Światła, czyli czternaście stacji z zmartwychwstałym Chrystusem; ponadto: co takiego było w zmarłym niedawno księdzu Janie Kaczkowskim, że wszyscy po nim płakali?
 8. Dziękujemy za dbanie o piękno i czystość naszej świątyni.
 9. Nasza parafia ma zaproszenie do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Łagiewnik na adoracje Najświętszego Sakramentu w nocy 23/24 kwietnia (z soboty na niedzielę). Zapisy na wyjazd u Pani Marii Marszałek.
 10. Zbliża się 20. rocznica śmierci śp. Ks. Kanonika Józefa Balona, długoletniego i pierwszego proboszcza naszej parafii (29 maja). W związku z tym prosimy wszystkie osoby, które znały ks. kanonika Balona i chciałyby podzielić się swoją wiedzą na ten temat, aby zgłosiły się osobiście do księdza Grzegorza.
 11. Chodźcie, posilcie się! – te słowa Pana Jezusa są zaproszeniem dla nas, abyśmy karmili się Jego słowem. Jeszcze raz zachęcamy i zapraszamy, byśmy w Tygodniu Biblijnym znaleźli czas choćby na krótką lekturę Świętych Ksiąg. Pan niech umacnia nas swoim błogosławieństwem na podjęcie tego zobowiązania i na codzienne prace i obowiązki.

11–17 kwietnia 2016

piątek 08 kwietnia 2016 - 22:02:39
Poniedziałek 7.00
+Marian Żuchnicki i rodzice: Maria i Marian
intencja własna
Wtorek 18.00
+Maria Szafraniec w 27. rocznicę śmierci
+Helena Dyrcz
Środa 7.00
+Zofia Pacyga (fundator)
+Stanisław Wojtyczko (pogrz.)
Czwartek 18.00
+Stanisław Wojtyczko (pogrz.)
+Józef Babiarczyk i żona Helena
Piątek 18.00
++z wypominek
+Stanisław Wojtyczko (pogrz.)
Sobota
7.00 +Stanisław Wojtyczko (pogrz.)
18.00 +Mieczysław Smyrak w 24. rocznicę śmierci
Niedziela
7.00 +Bronisław Smyrak i żona Helena
9.00 o błogosławieństwo Boże w 18. urodziny Darii Wojtyczko i Jacka Marka
11.00 za parafian; MW o błogosławieństwo Boże w 30. rocznicę ślubu Teresy i Andrzeja Szafraniec
16.00 +Irena Taurzeska (pogrz.)

3 kwietnia 2016

II niedziela Wielkanocy – Święto Miłosierdzia Bożego

sobota 02 kwietnia 2016 - 23:18:51
 1. Dziś Święto Miłosierdzia Bożego i rozpoczęcie 72. Tygodnia Miłosierdzia. Doświadczając Miłosierdzia Bożego, powinniśmy sami być miłosierni dla naszych sióstr i braci.
 2. Dzisiaj dzieci składają w darze ołtarza Skarbonki Wielkopostne. Ofiary zasilą fundusz Zespołu Charytatywnego na potrzeby chorych i starszych naszej parafii. Pamiętajmy o zbiórce do puszek na Ukrainę, na dzieła prowadzone przez naszego rodaka brata Wiesława Kaczmarczyka w Zaporożu, zwłaszcza na jadłodajnie i noclegownie dla bezdomnych.
 3. Dzieci kl. III przygotowujące się do I Spowiedzi i Komunii św. otrzymają poświęcone książeczki we wtorek na Mszy św. o 18:00.
 4. Zapraszamy na Różaniec w Roku Miłosierdzia w czwartek o 17:30; przewodniczy Róża: Anny Rak i Krystyny Pacygi.
 5. W najbliższą sobotę zapraszamy seniorów i samotnych na spotkanie wielkanocne na plebanie o godz. 12:30. W programie dzielenie się Święconym Jajkiem i spotkanie przy stole.
 6. Za tydzień Niedziela Biblijna, która rozpocznie Tydzień Biblijny w Polsce.
 7. W „Gościu Niedzielnym” płyta CD z Koronką do Miłosierdzia Bożego. Wybitni wokaliści z pomocą Ducha Świętego, specjalnie dla czytelników „Gościa Niedzielnego” nagrali Koronkę do Miłosierdzia Bożego, do słuchania w domu i w samochodzie.
 8. Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Zawoi zaprasza na pielgrzymkę do Łagiewnik i Wieliczki 16 kwietnia, koszt 65 zł. Więcej informacji w gablocie.
 9. GOPS w Zawoi informuje, wnioski na świadczenie 500+ będzie można pobrać i złożyć w Remizie OSP w Skawicy w godzinach od 8:00 do 12:00 w dniach 4–8 kwietnia 2016.
 10. Dziękujemy za dbanie o czystość i piękno naszej świątyni.
 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Mariannę Bubę (87 lat), Stanisława Kozinę (83 lata) i Mariannę Konior (93 lata). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Dom Zakonny braci Albertynów w Zaporożu

Ukraina wschodnia

sobota 02 kwietnia 2016 - 23:08:56

Чернечий дім (монастир) “Святого брата Альберта”
Харківсько-Запорізької дієцезії
Римсько-католицької церкви

69 093 м. Запоріжжя, вул. Менжинського, 72 б Ukraine
tel. +38(061)-226-51-58; fax. 226-52-11 e-mail: albertyni.ua@googlemail.com


Dzieła które prowadzimy w domu zakonnym w Zaporożu na wschodniej Ukrainie (200 km od toczącej się wojny):

 • Dom Nadziei – klasztor w którym mieszkamy i jednocześnie prowadzimy schronisko dla bezdomnych mężczyzn od pełnoletności do podeszłego na 30 miejsc z całodziennym pobytem i utrzymaniem w różnym stopniu zdrowia od sprawnych fizycznie po inwalidów na wózkach, także i niewidomych. W domu działa piekarnia( obecnie zawieszona z powodu remontów ) z której chleb dostarczamy również dla naszego dzieła „Stołówka Dobry Chleb” oddalonego 14 km od klasztoru a działającego przy parafii Boga Ojca Miłosiernego.
 • Kuchnia (Stołówka Dobry Chleb) oddalona od klasztoru 14 km działająca 5 razy w tygodniu i obsługująca do 1000 osób tygodniowo w tej liczbie niepełnosprawnych, inwalidów, rencistów, kombatantów wojennych, teraz uchodźców, dzieci ulicy i nie tylko oraz bezdomnych. Dla nich tygodniowo przygotowujemy posiłek w ilości około 800 litrów zupy, 500 litrów herbaty lub kawy oraz 500 bochenków chleba.
 • Łaźnia działająca przy kuchni do której też dojeżdżamy (14 km w jedną stronę). W Łaźni potrzebujący mogą się wykąpać, ogolić obciąć włosy, zmienić odzież na czystą; a brudną odzież swoją , bieliznę, pościel mogą wyprać w pralni ( działającej przy łaźni ) i od razu ją wysuszyć w suszarce. Łaźnia jest w stanie obsłużyć tygodniowo około 100 osób.
 • Gabinet medyczny doraźnej pomocy działający przy kuchni; prowadzi go siostra Iwona

Oprócz wymienionych dzieł pomocy jesteśmy otwarci w miarę możliwości na każdą pomoc bliźniemu, która służy dla jego dobra, pomagamy przeprowadzić drobne remonty w domach naszych podopiecznych, często w przeprowadzkach, dowożeniu podopiecznych np. do szpitali na zabiegi, odwozimy i przywozimy dzieci z internatów.

Udostępniamy nasze pomieszczenia dla organizacji Al-Anon i AA. Grupa anonimowych alkoholików działa też w naszym domu nadziei i bardzo ściśle z nimi współpracujemy służąc im swoją pomocą.

Nasza działalność przyczynia się bardzo często do zbliżania podopiecznych do Pana Boga, stąd też organizujemy chrzty, pierwsze komunie św., śluby, a także pogrzeby. W domu klasztornym przeprowadzamy wśród podopiecznych systematyczną katechezę i taką też przy kuchni w każdą sobotę (Legion Maryi).

Przełożony domu braci Albertynów w Zaporożu
brat Wiesław Kaczmarczyk

Tydzień Miłosierdzia – „Miłosierni jak Ojciec”

3–9 kwietnia 2016

sobota 02 kwietnia 2016 - 22:13:57

Codziennie podczas każdej Mszy Świętej modlimy się w intencjach czynienia dobra i o nowych świadków miłosierdzia.

Poniedziałek – Dzień Świętości Życia

18:00
Msza Święta z obrzędem podjęcia Duchowej Adopcji

Wtorek – Dzień Modlitwy za pracującymi zagranicą

18:00
Msza Święta – zapraszamy parafian, których bliscy pracują zagranicą

Środa – Dzień Modlitwy za rodziny

7:00
Msza Święta z modlitwą za wstawiennictwem św. Józefa

Czwartek – Dzień Zespołu Charytatywnego

18:00
Msza Święta z modlitwą o nowych członków Zespołu Charytatywnego

Piątek – Dzień Rodziny z problemem alkoholowym

18:00
Msza Święta z modlitwą o trzeźwość w naszej parafii i świadectwami trzeźwienia (m.in. wspólnoty z Bukowiny Tatrzańskiej); po Mszy Świętej spotkanie w salce parafialnej na temat: Jak pomagać w chorobie alkoholowej.

Sobota – Święto Seniorów

12:30
Spotkanie wielkanocne na plebanii. Zapraszamy wszystkich Seniorów do stołu, do podzielenia się Święconym Jajkiem i dobrym słowem.

4–10 kwietnia 2016

sobota 02 kwietnia 2016 - 22:05:43
Poniedziałek 18.00
+Julianna Makoś i syn Stanisław (pogrz.) od sąsiadów z Brzegu
+Maria Buba (pogrz.)
Wtorek 18.00
+Julianna Makoś i syn Stanisław (pogrz.)
+Czesław Pacyga w 9. rocznicę śmierci
Środa 7.00
o błogosławieństwo Boże w przygotowaniu ŚDM (od czcicieli św. Józefa)
+Bronisław Marek w 2. rocznicę śmierci
Czwartek 18.00
+Franciszek Ficek w 22. rocznicę śmierci i żona Helena
+Adam Pacyga w 13. rocznicę śmierci
Piątek 18.00
+Edward Szafraniec w 8. rocznicę śmierci
o błogosławieństwo Boże w rodzinie Wartów
Sobota
7.00 dziękczynna i o błogosławieństwo Boże w rodzinie Fujaków
18.00 +Józefa Gonciarz w 13. rocznicę śmierci
Niedziela
7.00 +Maria Małysa (pogrz.)
9.00 +Kazimierz Pena w 9. rocznicę śmierci
11.00 za parafian; MW +Wiktoria i Bronisław Dyrcz
16.00 +Tadeusz Zemlik w 14. rocznicę śmieric

27 marca 2016

Niedziela Zmartwychwstania

sobota 26 marca 2016 - 15:07:26
 1. Parafianom i gościom przybyłym do naszej parafii na święta życzymy niech spotkanie ze Zbawicielem przy Stole Eucharystycznym i przy stole w domach rodzinnych umocni was i wasze rodziny w miłości, jedności i pokoju.
 2. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Wielkanocy i obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Z tego powodu w piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje post. Dziś i jutro będzie dodatkowa Msza św. o godz. 13:00.
 3. Jutro składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby Uniwersytetu Św. Jana Pawła II w Krakowie.
 4. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego do soboty włącznie.
 5. Zapraszamy na Różaniec w Roku Miłosierdzia w czwartek o 17:30; przewodniczy Róża pana Stanisława Pacygi i Zofii Piaseckiej.
 6. W I piątek spowiedź od 17:00, zawierzamy się Sercu Pana Jezusa, a w I sobotę o 7:00 Niepokalanemu Sercu NMP.
 7. Do chorych udamy się z Komunią Św.: w piątek ks. proboszcz, a ks. wikariusz w sobotę, od 8:30. Prosimy o zgłoszenie w zakrystii.
 8. Za tydzień obchodzimy drugą niedzielę wielkanocną, zwaną także niedzielą białą lub niedzielą Miłosierdzia Bożego. W tym dniu dzieci przyniosą do kościoła skarbonki wielkopostne i złożą przy ołtarzu oraz będzie Zbiórka do puszek na dzieła braci św. Alberta, którymi kieruje nasz rodak brat Wiesław Kaczmarczyk w Zaporożu na Ukrainie. Bracia prowadzą jadłodajnie na 300 osób i noclegownie dla bezdomnych. Więcej informacji w gablocie.
 9. Za tydzień w poniedziałek (4 kwietnia) będzie uroczystość Zwiastowania Pańskiego (przełożona w związku z Wielkim Tygodniem) a zarazem Dzień Świętości Życia. Zapraszamy do podjęcia dzieła Duchowej Adopcji. Deklaracje znajdują się przy prasie.
 10. Zapraszamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. Przeczytamy w nim o dowodach na zmartwychwstanie Jezusa, a ponadto o nawróceniu Romana Brandstaettera, autora powieści „Jezus z Nazaretu” i historię znanych artystów, którzy brali udział w nagraniu płyty z nowym wykonaniem Koronki do Bożego Miłosierdzia (za tydzień w „Gościu”); opowiadają oni, jak wielką rolę odgrywa w ich życiu Boże Miłosierdzie.
 11. Dziękujemy za troszczenie się o piękno naszej Świątyni, dbanie o porządek.
 12. Ostatnio pożegnaliśmy: Łukasza Bogacza (31 lat), Stanisława Deję (61 lat) i Bronisława Dańczaka (84 lata). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

29 marca – 3 kwietnia 2016

sobota 26 marca 2016 - 15:01:01
Wtorek 18.00
+Józef Pacyga i żona Albina
+Stanisław Juszczynka w 5. rocznicę śmierci
Środa 7.00
+Józef Migas (fundator)
+Julianna Makoś i syn Stanisław (pogrz.) od Sołtystwa
Czwartek 18.00
+Klemens Marek i z rodziny
+Julianna Makoś i syn Stanisław (pogrz.)
Piątek
7.00 o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii (od czcicieli Serca Jezusowego)
18.00 +Julianna Makoś i syn Stanisław (pogrz.)
Sobota
7.00 wynagradzająca za popełnione grzechy (od czcicieli Matki Bożej)
18.00 dziękczynna w 25. rocznicę ślubu Jolanty i Józefa Dyrczów i o błogosławieństwo Boże
Niedziela
7.00 +Kazimierz Gigoń w 7. rocznicę śmierci i syn Józef
9.00 +Zygmunt Surzyn w 10. rocznicę śmierci
11.00 za parafian
16.00 +Marianna Bartyzel w 9. rocznicę śmierci, mąż Antoni i syn Stanisław

20 marca 2016

Niedziela Palmowa

niedziela 20 marca 2016 - 23:25:44
 1. Czas Wielkiego Postu dobiega już końca, już za kilka dni największe święta chrześcijan Pascha. Święta rozpoczynają się wieczorem w Wielki Czwartek. Liturgia w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek o godz. 18:00, w Wigilię Paschalną o godz. 19:00, przyjdźmy wszyscy ze świecami (z osłonką). Licznie bierzmy udział w liturgii Triduum Paschalnego.
 2. Gorzkie żale o 15:00, Droga Krzyżowa od szkoły w górę do Krzyża o 17:00. Serdecznie zapraszamy. Okazja do spowiedzi rano i wieczorem w poniedziałek i wtorek pół godziny przed Mszą św.
 3. Adoracja w Wielki Czwartek do 22:00, w Wielki Piątek uczniowie szkoły podstawowej o 9:00, gimnazjum o 10:00, później adoracja indywidualna do 11:30. Nawiedzajmy Grób Pański w Wielki Piątek przez całą noc i w Wielką Sobotę do 18:30. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Zaleca się zachowanie postu także w Wielką Sobotę. Droga Krzyżowa w Wielki Piątek o 15:00. Rozpoczęcie Nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego w piątek o 17:30. Ofiary przy adoracji krzyża są przeznaczone na Grób Pański w Jerozolimie.
 4. Poświęcenie pokarmów na Suchej Górze o 9:00, na dolnej Skawicy o 10:00, w kościele: 11:00, 11:30 i 12:00. Prosimy o odłożenie ze „święconego” daru dla potrzebujących.
 5. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19:00; przyjdźmy wtedy ze świecami (z osłonką). Wszystkich Parafian zachęcamy do licznego udziału. Rano w Wielką Niedzielę będzie procesja rezurekcyjna o 6:30 i Msza św. Prosimy straż o niesienie baldachimu, o niesienie feretronów i sztandarów parafian według przyjętego zwyczaju. Prosimy orkiestrę.
 6. Kiermasz ozdób wielkanocnych młodzieży Warsztatów Terapii Zajęciowej z Juszczyna dziś przy wyjściu z kościoła.
 7. Zebranie Zespołu Charytatywnego w poniedziałek po Mszy św. wieczornej na plebani.
 8. Zapraszamy serdecznie młodzież szkół gimnazjalnych, średnich i studentów wraz z rodzicami na spotkanie w sprawie rejestracji pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży we wtorek po Mszy świętej wieczornej w kościele.
 9. W Roku Miłosierdzia zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy różańcowej w czwartek przed Mszą św. o godz. 17:30. Prosimy o przewodniczenie róże różańcowe – w Wielki Czwartek róże: Kazimierza Gaska i Marii Korzeniowskiej.
 10. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu kolejnym rolom: u Małysy, Sucha Góra: Hucisko, Warty, Koczurki, u Bartonków i Tokarne, Buby Dolne i Górne, Ficki Dolne i Górne, Frontowo, u Wiechcia, Skuty, Szarleja, Majerza, Sitarza, Żurka, Limów, Maryniaki.
 11. Z „Gościem Niedzielnym” poznamy wyjątkową drogę na Wielki Tydzień oraz przeczytamy o obrzędzie umywania nóg. Z „Małego Gościa Niedzielnego” dowiemy się jak Pan Jezus uczył św. siostrę Faustynę odmawiać koronkę i poznamy kilka ważnych zasad jak zachować się w sieci.
 12. Dziękujemy za sprzątanie naszej świątyni.
 13. Pożegnaliśmy ostatnio Piotra Florczaka (45 lat). Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

Triduum Paschalne

24–26 marca 2016

niedziela 20 marca 2016 - 23:15:06

Wielki Czwartek

18:00
Msza Wieczerzy Pańskiej
do 22:00
Adoracja Najświętszego Sakramentu

Wielki Piątek

9:00–11:30
Adoracja Najświętszego Sakramentu
9:00 uczniowie szkoły podstawowej
10:00 uczniowie gimnazjum
15:00
Droga Krzyżowa
17:30
Rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego
18:00
Liturgia Męki Pańskiej
przez całą noc
Adoracja przy Bożym Grobie

Wielka Sobota

do 18:30
Adoracja przy Bożym Grobie
Poświęcenie pokarmów
9:00 remiza OSP Sucha Góra
10:00 dolna Skawica
11:00, 11:30, 12:00 w kościele
15:00
Koronka i Nowenna do Miłosierdzia Bożego
19:00
Liturgia Wigilii Paschalnej
przynosimy świece (z osłonką)

Wielka Niedziela

6:30
Procesja Rezurekcyjna

I i II Święto będzie dodatkowa Msza Św. o godz. 13:00

Idź do strony   <<        >>