Podbabiogórze pamięta, dziękuje


film i broszura

Światowe Dni Młodzieży 2016


krakow2016.com

8–14 czerwca 2015

Administrator, poniedziałek 08 czerwca 2015 - 19:11:50
Poniedziałek 18.00
+Stanisław Fujak
Wtorek 18.00
+Teofil Marek w 43. rocznicę śmierci i żona Honorata
+Andrzej Chorągwicki w 5. rocznicę śmierci i żona Władysława
Środa 18.00
+Janina Uczniak (do pogrz.)
+Otylia Gigoń w 19. rocznicę śmierci i mąż Jan
Czwartek 18.00
+Anna Dyrcz
+Maria Łysoń (do pogrz.)
Piątek 18.00
+Maria Łysoń (do pogrz.)
+Władysława Kaczmarczyk w 15. rocznicę śmierci i mąż Stanisław
Sobota
7.00 +Stanisław Bartyzel i syn Józef
18.00 ++z Róży Stanisława Dyrcza; +Antonina, Anna i Stanisław Dyrcz (z Rotni)
Niedziela
7.00 o Boże błogosławieństwo dla Antoniny Szemik
9.00 +Tadeusz Przystaś (do pogrz. od sąsiadów)
11.00 za parafian
16.00 +Antoni Bartyzel w 23. rocznicę śmierci i żona Marianna

7 czerwca 2015

X niedziela w ciągu roku

Administrator, poniedziałek 08 czerwca 2015 - 19:08:00
 1. Dziś Dzień Dziękczynienia za opiekę Bożą nad naszą Ojczyzną, narodem polskim i Kościołem w Polsce. Swoimi modlitwami wspieramy budowę świątyni pod wezwaniem Opatrzności Bożej w Warszawie, wznoszonej jako wotum wdzięczności Polaków, a ofiarę do puszek składamy na Światowe Dni Młodzieży.
 2. Serdecznie dziękujemy za piękne ołtarze na procesje Bożego Ciała, orkiestrze i tym, którzy zadbali o godny przebieg procesji. Do czwartku Msze Święte z procesją o 18:00. W czwartek, błogosławieństwo wianków i dzieci. Prosimy rodziców, aby wszystkie dzieci dotarły na to spotkanie z Panem Jezusem. Zdjęcia z procesji Bożego Ciała w gablocie i do nabycia w kiosku „Plus”.
 3. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a zarazem Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W ten piątek ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa.
 4. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny i kolejny dzień fatimski w naszej parafii o 18:00. Prosimy o niesienie figury Matki Bożej i baldachimu panów z Róży Stanisława Dyrcza.
 5. Zbliża się czas wakacji i urlopów. Przed ich rozpoczęciem będziemy prosić o błogosławieństwo Boże na ten czas uroczystą modlitwą Św. Janie Pawle II prowadź ku szczytom 20 i 21 czerwca. Już dziś zapraszamy w sobotę 20 czerwca na godz. 18:00 na Msze Św. w intencji ludzi gór, a w niedzielę o 17:00 na koncert Magdaleny Steczkowskiej na pl. Św. Jana Pawła II.
 6. Festyn połączony ze zbiórką na kolejne operacje oraz dalsze leczenie i rehabilitację Lenki Cholewy w najbliższą niedzielę 14 czerwca na stadionie w Zembrzycach, o 16:00 mecz piłki nożnej z udziałem reprezentacji Polski.
 7. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o tych co nie śpią w nocy, by spotkać się z żywym Bogiem, o miejscach w Polsce, gdzie adoracja trwa siedem dni w tygodniu, dwadzieścia cztery godziny na dobę; ponadto: Papież Franciszek pielgrzymuje do Sarajewa, miasta, w którym zbrodniarze chodzą wolni po ulicach, a miastu grozi kolejny konflikt; co stało się z irlandzkimi katolikami, którzy w referendum zagłosowali za związkami partnerskimi?
 8. Dziękujemy za sprzątanie naszej świątyni.
 9. Pan Wójt z Komendantem Policji zapraszają na debatę społeczną na temat Bezpieczeństwo osób starszych 12 czerwca w piątek o godz. 13:00 w Sali Babiogórskiego Centrum Kultury w Zawoi. Więcej informacji w gablocie.
 10. W tym tygodniu patronują nam:
  • 8 czerwca – św. Jadwiga, królowa znana z hojności dla ubogich, dzięki małżeństwu z Władysławem Jagiełłą przyczyniła się do nawrócenia Litwy.
  • 10 czerwca – bł. Bogumił, biskup. Żył w XII wieku. Po rezygnacji z arcybiskupstwa w Gnieźnie został pustelnikiem. Zasłynął z daru modlitwy i nauczania ubogiej ludności.
  • 11 czerwca – św. Barnaba, apostoł rodem z Cypru, bliski współpracownik św. Pawła i towarzysz jego pierwszej podróży misyjnej.

4 czerwca 2015

Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej

Administrator, środa 03 czerwca 2015 - 21:22:53
 1. Po Mszy Św. o godz. 11:00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Prosimy o pobranie śpiewnika-ulotki na procesję i włączenie się we wspólny śpiew dziękczynny za Eucharystię. Podczas procesji prosimy o podchodzenie blisko do każdego z ołtarzy. Na parkingu prosimy zostawić wolne miejsca dla procesji wg wskazań naszej Straży, a parkować prosimy na pl. Kółka Rolniczego.
 2. Przez całą Oktawę będziemy uwielbiać Pana Jezusa w Eucharystii. Codzienną Mszę Św. o godz. 18:00 połączymy z procesją eucharystyczną wokół kościoła, postarajmy się przyjść na spotkanie z Jezusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Dzieci kl. III przychodzą ubrane „na biało”. Panów z OSP prosimy o noszenie baldachimu, a o noszenie chorągwi, feretronów osoby zgodnie z tradycją, zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, prosimy mamy i babcie, aby im w tym pomogły. W niedzielę procesja będzie po Mszy św. o 11:00.
 3. Spowiedź św. 15 minut przed Mszą św. i w piątek od 17:00.
 4. Wyjazd kapłanów do chorych w piątek od 8:15 i w sobotę. Prosimy o zgłoszenie chorych i słabych w zakrystii.
 5. Przy prasie nowy numer dwumiesięcznika Misyjne Drogi, który przedstawia temat dzieciństwa przeżywanego w krajach misyjnych. W piśmie, jak zawsze, znajdziemy anegdoty misyjne, konkursy i dodatek dla najmłodszych.
 6. Zbiórka do puszek w przyszłą niedzielę na organizacje ŚDM 2016 z polecenia ks. Kardynała.

Sprawozdanie z Duszpasterskiej Rady Parafialnej

8 maja 2015

Administrator, środa 03 czerwca 2015 - 21:17:06

Plan zebrania:

 1. Sprawozdanie z ostatniej Rady (6 lutego 2015).
 2. Peregrynacja Figury Matki Bożej w rodzinach (od 13 maja br.).
 3. Święty Janie Pawle II prowadź ku szczytom – modlitwa i refleksja na czas urlopów, wakacji (20–21 czerwca br.).
 4. Jubileusz 60-lecia Kapłaństwa Ks. Prałata Stanisława Franczaka.
 5. Wolne wnioski.

Na zabraniu obecnych było 9 osób.

Ad. 1.
Przyjęto sprawozdanie z ostatniej Rady.
Ksiądz proboszcz poinformował nas, że do spłaty remontu pozostało jeszcze kilkadziesiąt tysięcy.
Na poprzednim zebraniu została złożona przez ks. Kazimierza propozycja odprawiania wspólnych Mszy z okazji 18. urodzin oraz „roczków” (rocznicy chrztu). Do tej pory chęć odprawienia wspólnej Mszy wyraziły 2 osoby.

Ad. 2.
W 2017 r. mija setna rocznica objawień Matki Bożej Fatimskiej. Peregrynacja Jej figury rozpocznie się w naszej parafii od 13 maja tego roku. Radni podjęli decyzję, że nawiedzenie rozpocznie się od osiedla Tokarne oraz została złożona propozycja, aby spotkanie to odbywało się w gronie bliskiej rodziny czy przyjaciół.

Ad. 3.
W dniach 20-21 czerwca przed wakacjami będziemy dziękować za kanonizacje Jana Pawła II i prosić o błogosławieństwo Boże na czas urlopów pod hasłem „Święty Janie Pawle II prowadź ku szczytom” w ramach V Dni Małopolski. W związku z tym wydarzeniem radni obejrzeli na spotkaniu film w reżyserii B. Szumskiej pt. Szczyty Gór do Niego należą. Film ten jest wspomnieniem osób nie tylko duchownych ale i świeckich, postaci św. Jana Pawła II jako człowieka zwyczajnego i prostego. W dniu 21 czerwca Msze święte będą połączone z błogosławieństwem rodzin na czas wakacji.

Ad. 4.
W tym roku ks. prałat Stanisław Franczak, nasz rodak, będzie obchodził 60-lecie kapłaństwa. W dniu 24 czerwca w parafii Ołdrzykowice odprawi uroczystą Msze dziękczynną, natomiast w naszej parafii będzie przewodniczył Mszy świętej odpustowej 30 sierpnia. Ze strony ks. proboszcza jest prośba, aby poszukać osób, które dysponują wspomnieniami o ks. Stanisławie.

Ad. 5.
Ks. proboszcz zachęcił nas do przeczytania artykułu z Gościa Niedzielnego z dnia 3 maja 2015 pt. „Od drzwi do drzwi” związanego z Nową Ewangelizacją.
W związku z tworzącą się w naszej parafii Wspólnotą Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea radni przedstawili problemy z tym związane. Ze strony radnych padłą prośba, aby uświadomić parafian o wspólnotach w których można pogłębić wiarę, zrozumieć nauczanie Jezusa zawarte w Piśmie Świętym a także, że wspólnoty służą wsparciem modlitewnym i duchowym.

31 maja 2015

Święto Najświętszej Trójcy

Administrator, piątek 29 maja 2015 - 19:54:23
 1. Dziś o godz. 16:45 zapraszam na ostatnie nabożeństwo majowe (z procesją).
 2. Jutro Dzień Dziecka i rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmawiać będziemy codziennie po Mszy Świętej.
 3. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, nazywana dawniej uroczystością Bożego Ciała. Msze Święte w naszym kościele jak w niedziele. Po Mszy Św. o godz. 11:00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Prosimy o pobranie śpiewnika-ulotki na procesję i włączenie się we wspólny śpiew dziękczynny za Eucharystię. Podczas procesji prosimy o podchodzenie blisko do każdego z ołtarzy. Na parkingu prosimy zostawić wolne miejsca dla procesji wg wskazań naszej Straży.
 4. Przez całą Oktawę będziemy uwielbiać Pana Jezusa w Eucharystii. Codzienną Mszę Św. o godz. 18:00 połączymy z procesją eucharystyczną wokół kościoła, postarajmy się przyjść na spotkanie z Jezusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Dzieci kl. III przychodzą ubrane „na biało”. Panów z OSP prosimy o noszenie baldachimu, o noszenie chorągwi, feretronów prosimy osoby zgodnie z tradycją. W niedzielę procesja będzie po Mszy św. o 11:00. O dopilnowanie porządku i bezpieczeństwa wiernych w czasie procesji prosimy naszych strażaków. Na procesję w czwartek i w ciągu „oktawy” zapraszamy dzieci do sypania kwiatów.
 5. W tym tygodniu przypadają także pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź św. 15 minut przed Mszą św. i w piątek od 17:00.
 6. Wyjazd kapłanów z posługą sakramentalną do chorych – w piątek od 8:15 i w sobotę. Prosimy o zgłoszenie chorych i słabszych w zakrystii.
 7. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej…
 8. Dziękujemy za troskę o naszą świątynię…
 9. W tym tygodniu patronują nam:
  • 1 czerwca – św. Justyn, męczennik i filozof, żył w II w. Napisał wiele dzieł w obronie wiary;
  • 3 czerwca – święci męczennicy z Ugandy w Afryce, Karol Lwanga i jego 21 Towarzyszy, którzy zginęli 3 czerwca 1886 roku;
  • 5 czerwca – św. Bonifacy, biskup i męczennik, benedyktyn, legat papieski na całe Niemcy. Został zamordowany wraz z 52 towarzyszami w dzień Zielonych Świąt 5 czerwca 754.

1–7 czerwca 2015

Administrator, piątek 29 maja 2015 - 19:49:15
Poniedziałek 7.00
+Bronisław Smyrak i żona Helena
Wtorek 18.00
+Janina Uczniak (pogrz.)
+Henryk Franczak (pogrz.)
Środa 7.00
o umocnienie wiary przez modlitwę do Serca Pana Jezusa (od czcicieli Serca Jezusowego)
o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Mariana i Emilii Bogdanik
Czwartek – Boże Ciało
7.00 +Maria Łysoń (pogrz.)
9.00 +Henryk Franczak (pogrz.)
11.00 za parafian
16.00 +ks. Kan. Józef Balon w 19. rocznicę śmierci
Piątek 18.00
+Janina Uczniak (od sąsiadów z Fiedorowa)
+Julian Marek w 10. rocznicę śmierci i żona Marianna
Sobota
7.00 wynagradzająca za bluźnierstwa wobec Maryi (od czcicieli Matki Bożej)
18.00 +Jan Pena w 8. rocznicę śmierci
Niedziela
7.00 +Stanisław Mirocha w 26. rocznicę śmierci i syn Tadeusz
9.00 +Wolfgang Bimczok w 4. rocznicę śmierci
11.00 za parafian
16.00 +Henryk Franczak (pogrz.)

24 maja 2015

Zesłanie Ducha Świętego

Administrator, sobota 23 maja 2015 - 12:48:24
 1. Kończy się czas Komunii Świętej wielkanocnej. Jeśli ktoś z wiernych do tej pory nie wypełnił tego obowiązku, niech to uczyni jak najszybciej!
 2. Jutro – w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, Msze Św. o godz. 7:00, 9:00, 18:00. Po 18:00 nabożeństwo majowe.
 3. W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana oraz jak w każdy III czwartek wspomnimy św. Jana Pawła II.
 4. Za tydzień przypada uroczystość Najświętszej Trójcy. Ostatnie nabożeństwo majowe (z procesją) o 16:45.
 5. Zbliża się uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Prosimy o przygotowanie ołtarza pierwszego przy sklepie GS „u Huperta” – Sołtystwo cz. II (od Pani Przystaś – po stronie kościoła do mostu), ołtarza drugiego przy pomniku Św. Jana Pawła II – Sołtystwo cz. III (od Leszka Dyrcza do końca), ołtarza trzeciego przy sklepie „Słoneczko” – Migasowo, ołtarza czwartego przy szkole – Czarnowo.
 6. Wyjazd na film „Apartament” o św. Janie Pawle II w górach do kina w Wadowicach, w najbliższy wtorek o 15:30, powrót przed 20:00. Zapisy z wpłatą 25 zł. (przejazd i bilet) do dzisiaj.
 7. Zapraszamy do stoiska z prasą.
 8. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj w kopertach i na tace, które w całości są przeznaczone na zakończony remont plebani.
 9. Dziękujemy za troskę o naszą świątynie.
 10. Pani Sołtys wraz z Radą Sołecką serdecznie zaprasza mieszkańców oraz gości na otwarcie Chodnika Zbójnickiego w sobotę 30 maja, rozpoczęcie o 16:30 przy sklepie GS, później wędrówka do jaskini, ognisko na boisku, mecz i występy.
 11. Proszono ogłosić: wybory do Izby Rolniczej 31 maja w Zawoi; prośba o oddawanie krwi w czwartek 28 maja w Zawoi; przegląd gaśnic samochodowych jutro koło remizy. Więcej w gablocie i plakatach.
 12. W tym tygodniu patronują nam:
  • 26 maja – św. Filip Nereusz, prezbiter, który założył Zgromadzenie Księży Księży Filipinów;
  • 29 maja – św. Urszula Ledóchowska, dziewica, która założyła Zgromadzenie Sióstr Urszulanek do pracy wychowawczej nad młodzieżą.

25–31 maja 2015

Administrator, sobota 23 maja 2015 - 12:31:40
Poniedziałek NMP Matki Kościoła
7.00 +Janina Uczniak (od męża)
9.00 +Mieczysław Bartyzel w 6. rocznicę śmierci
18.00 +Stefania Franczak w 4. rocznicę śmierci i mąż Czesław
Wtorek
7.00 +Jerzy Pacyga
18.00 +Anna Kaptur, mąż Jan i syn Jerzy
Środa 18.00
+Janina Uczniak (od Róży Heleny Makoś)
+Henryk Franczak (do pogrz.)
Czwartek 18.00
+Jerzy Pacyga (pogrz.)
+Feliks Kuś w 43. rocznicę śmierci i żona Alojza w 15. rocznicę
Piątek 18.00
+Wincenty Sobaniak, żona Marcjanna, córka Emilia
+Janina Uczniak (pogrz.)
Sobota
7.00 +Henryk Franczak (do pogrz.)
18.00 +Adam Żywczak w 3. rocznicę śmierci
Niedziela
7.00 +Emilia Spyrka w 1. rocznicę śmierci
9.00 +Leszek i Andrzej Dańczak
11.00 za parafian
16.00 +Kazimierz Czarny w 9. rocznicę śmierci

17 maja 2015

Wniebowstąpienie Pańskie

Administrator, niedziela 17 maja 2015 - 21:09:12
 1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a u nas także uroczystość I Komunii Świętej dzieci. Módlmy się za dzieci, które dziś po raz pierwszy będą uczestniczyły we Mszy Świętej w sposób pełny, aby z tego źródła aż do śmierci czerpały siłę do życia zgodnego z wymaganiami Ewangelii Chrystusa. Módlmy się także za nas wszystkich tu obecnych, abyśmy przez godne i częste uczestnictwo w Uczcie Eucharystycznej zasłużyli sobie na udział w uczcie zbawionych w niebie. Rodzicom dziękujemy za pięknie udekorowany kościół i otoczenie, za dar ołtarza – piękny baldachim na procesje, a zwłaszcza za wszelkie wysiłki, aby dzieciom przekazać wiarę.
 2. W ramach tzw. białego tygodnia od jutra o godz. 18:00 Msza Święta dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin.
 3. Nabożeństwo majowe w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, a dziś i w przyszłą niedzielę o godz. 16:45.
 4. Dni powszednie między uroczystościami Wniebowstąpienia Pańskiego i Zesłania Ducha Świętego, mają specjalne znaczenie; są dniami nowenny – przygotowania na przyjęcie Ducha Świętego Pocieszyciela.
 5. Za tydzień uroczystość Zesłania Ducha Świętego, Dzień Wdzięczności Bogu za dary Ducha Świętego, otrzymane w sakramentach chrztu i bierzmowania, zakończenie okresu wielkanocnego w liturgii Kościoła, a także Dzień Modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach.
 6. Na pomoc Nepalowi do puszek złożono do puszek 1650 zł, a dzisiejsza taca jest przeznaczona na organizacje ŚDM w Krakowie. Taca za tydzień będzie przeznaczona na zakończony kapitalny remont naszej plebanii. W miesiącu kwietniu w III niedzielę i do kopert złożono 4074 zł. Ofiary w kopertach podpisane z podaniem adresu i obejścia zapisujemy do kartoteki parafialnej. Bóg zapłać ofiarodawcom.
 7. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o niezwykłym filmie „Apartament”, który właśnie wchodzi do kin. Ponadto: o współczesnych Żydach, którzy w Jezusie uznali oczekiwanego Mesjasza. Według szacunków może ich być nawet półtora miliona; o zmarłym niedawno właścicielu firmy Michelin (jednej z największych firm oponiarskich na świecie) który kierował nią wg zasad miłosierdzia i Ewangelii.
 8. Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów organizuje pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej 6 czerwca, koszt 135 zł. Więcej informacji w gablocie.

18–24 maja 2015

Administrator, niedziela 17 maja 2015 - 21:04:34
Poniedziałek 18.00
+Józef Marek (od zarządu i druhów OSP Sucha Góra)
+Anna Migas (intencja fundacyjna)
Wtorek 18.00
+Feliks i Marcjanna
+Albina, Edward i Monika Przystaś
Środa 18.00
+Anastazja Zemlik i mąż Jan
+Jan Bisaga (intencja fundacyjna)
Czwartek 18.00
dziękczynna w 25. rocznicę ślubu Barbary i Henryka Marków
dziękczynna i o błogosławieństwo Boże w 1. urodziny Damiana Smyraka
Piątek 18.00
+Julian Marek w 10. rocznicę śmierci
+Jerzy Pacyga (pogrz.)
Sobota
7.00 +Marianna i Władysław Marszałek
18.00 dziękczynna i o błogosławieństwo Boże dla Grażyny i Jana Surzyn w 60. urodziny
Niedziela
7.00 +Anna Szemik
9.00 +Józefa i Franciszek Małysa
11.00 za parafian
16.00 +Tadeusz Przystaś
Idź do strony   <<        >>