Podbabiogórze pamięta, dziękuje


film i broszura

19 czerwca 2014

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Administrator, środa 18 czerwca 2014 - 23:41:35
 1. Pójdziemy dzisiaj w uroczystej procesji (ok. 11:50), która jest symbolem naszego pielgrzymowania z Chrystusem przez życie – tam, gdzie żyjąc, pracując, śpiesząc, nosimy Go codziennie w ukryciu naszych serc. Pójdziemy tam w procesji, by okazać wszystkim, że dzięki Ciału Pana mamy życie w sobie. Prosimy o pobranie śpiewnika-ulotki na procesję i włączenie się we wspólny śpiew dziękczynny za Eucharystię. Podczas procesji prosimy o podchodzenie blisko do każdego z ołtarzy. Na parkingu prosimy zostawić wolne miejsca dla procesji wg wskazań naszej Straży.
 2. Przez całą Oktawę będziemy uwielbiać Pana Jezusa w Eucharystii. Codzienną Mszę Św. o godz. 18:00 połączymy z procesją eucharystyczną wokół kościoła, postarajmy się przyjść na spotkanie z Jezusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Dzieci kl. III przychodzą ubrane „na biało”. Panów z OSP prosimy o noszenie baldachimu. W niedzielę procesja będzie po Mszy św. o 11:00.
 3. Reportaż z dziękczynienia za kanonizacje św. Jana Pawła II Podbabiogórze pamięta, dziękuje z 18 maja w Skawicy będzie emitowany w TVP 3 Kraków w magazynie katolickim Wiara i Życie. Zapraszamy do zobaczenia.
 4. Rozpoczęły się przygotowania do ŚDM w Krakowie 2016. Koordynatorzy tych przygotowań z naszej parafii zapraszają naszą młodzież na spotkanie w najbliższy piątek do salki o godz. 19:00. Powiedzą m.in. o spotkaniu ewangelizacyjnym „Jezus na lodowisku” w Nowym Targu 28 czerwca. Będzie to okazja do modlitwy i uwielbienia Boga poprzez muzykę, świadectwa nawrócenia oraz konferencje. Szczegóły na plakacie w gablocie. Zapisy i program spotkania na stronie jezusnalodowisku.pl.
 5. Błogosławieństwo na zbliżające się wakacje będzie udzielane w przyszłą niedzielę. Przyjdźmy całą rodziną na jedną Msze św.

23–29 czerwca 2014

Administrator, sobota 21 czerwca 2014 - 00:00:00
Poniedziałek 18.00
+Czesław i Krystyna Wronka
+Stanisław Marek w 12. rocznicę śmierci
Wtorek 18.00
+Antoni i Wiktoria Sobaniak
dziękczynna w 18. urodziny Karoliny Pacygi z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej
Środa 18.00
+Bronisław Żurek
dziękczynna za otrzymane łaski i o błogosławieństwo Boże dla kl. III G (od rodziców)
Czwartek 18.00 (zakończenie szkoły podstawowej i 1. kl. gim.)
+Klemens Pacyga w 39. rocznicę śmierci i żona Barbara
+Adam i Antonina w rocznicę śmierci
Piątek 18.00
+Władysław Szemik
dziękczynna w 18. urodziny Wojciecha Popka z prośbą o błogosławieństo Boże
Sobota
7.00 +Piotr Marek w 12. rocznicę śmierci
18.00 dziękczynna w 18. urodziny Justyny Janik i o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej
Niedziela
7.00 +Tadeusz Wojtyczko
9.00 o błogosławieństwo Boże dla kierowców firmy „Czarny” (w podzięce za pomoc)
11.00 za parafian
16.00 +Helena Żak (od kolegów z Urzędu Miasta Krakowa)

Sprawozdanie z Rady Parafialnej

6 czerwca 2014

Administrator, sobota 14 czerwca 2014 - 11:22:14

Plan zebrania:

 1. sprawozdanie z ostatniej Rady z dnia 9 maja 2014,
 2. Bieżące sprawozdanie duszpasterskie i gospodarcze,
 3. Procesja Bożego Ciała – 19 czerwca,
 4. kalendarium parafialne,
 5. Propozycje, uwagi.

Spotkanie rozpoczęto modlitwą, abyśmy nasze serca upodabniali do Serca Jezusowego. Na spotkaniu obecni byli: Ks. Proboszcz, ks. Kazimierz , B. Świerkosz, J. Chmielorz, K. Pająk, G. Pacyga, P. Wajsman, Z. Dyrcz, K. Kaczmarczyk, S. Szafraniec, Z. Dańczak, A. Fujak.

Ad. 1.
Przyjęto sprawozdanie z poprzedniego zebrania Rady Parafialnej.

Ad. 2.
Sprawozdanie duszpasterskie:

 • Na zebraniu została podsumowana uroczystość dziękczynna z 18 maja 2014.
 • Ks. Proboszcz podziękował wszystkim za pomoc w przygotowaniu uroczystości dziękczynnej za kanonizację św. Jana Pawła II. Mocną stroną i wielką radością całej uroczystości było to, że osoba świętego była w centrum uwagi. Podczas Eucharystii było pełne skupienie a kazanie wygłoszone przez ks. infułata Stanisława Olszówkę z Zakopanego przybliżyło nam sylwetkę Jana Pawła jako prostego człowieka oddanego i ufającego Bogu. W uroczystości wzięli udział nie tylko parafianie, ale również zaproszeni goście oraz zespoły (ok. 400 osób). Wielkim atutem było to, że były to osoby nie tylko z rejonu Podbabiogórze, ale także z innych miejscowości. Niepokojącym faktem był brak młodzieży. W tym miejscu ks. Proboszcz poprosił, aby w każdej rodzinie i w każdym domu przekazywać młodym ludziom wartości katolickie i świadczyć przykładem na co dzień o swojej wierze. Ujemną strona uroczystości było to, że podczas koncertu Magdy Anioł było mało słuchających. Być może sytuacja ta wynikła z tego, że koncert rozpoczął się z godzinnym opóźnieniem z powodu dłuższych występów zespołów i koniecznej próby przed koncertem.
 • W czerwcu w TVP Kraków ukaże się reportaż z uroczystości Podbabiogórze pamięta i dziękuje…. W związku z tym będą również do nabycia płyty.
 • W związku ze złożonymi wnioskami o dofinansowanie projektu będą jeszcze potrzebne przejścia liczne procedury, aby otrzymać zwrot poniesionych kosztów (do 80%).

Sprawozdanie gospodarcze:

 • Ks. Proboszcz od firmy remontującej otrzymał sprawozdanie z wykonanych prac (pozostała jeszcze kwota do wypłacenia ok. 5000 zł). Do docieplenia jest jeszcze wieniec i przegroda na strychu między prezbiterium a nawą główną.
 • W planie jest wymiana szyb w drzwiach zakrystii, aby rodzice z małymi dziećmi mogli w pełni uczestniczyć oraz widzieć przebieg Eucharystii.
 • Szkic planu wyremontowania schodów do zakrystii zostanie przekazany przez pana Makosia.
 • Jeżeli chodzi o plebanię (stara część) wymaga ona gruntownego remontu: w końcu sierpnia jest zamiar wykonania wylewek i wymiana rur . Ks. Proboszcz prosi o pomoc w doradzaniu i w realizacji remontu. Wysłucha każdej fachowej opinii.
 • W niedługim czasie zostaną wykarczowane pnie pozostałe po ścięciu drzew. Zadanie to ma wykonać firma z Wadowic. Koszt usunięcia jednego pnia to ok. 50 zł. Ks. proboszcz skierował prośbę jak wykonać plan zasadzenia, jakie posadzić krzewy, aby było pięknie?

Ad. 3.
Trasa procesji Bożego Ciała będzie przebiegać tak jak w ubigłym roku. Ołtarze przygotowywać będą osiedla: Sołtystwo – przy sklepie GS; u Skuty – przy pomniku św. Jana Pawła i sklepie Słoneczko; Zemlikowo – u pana Szafrańca. Ks. Proboszcz złożył propozycję aby w procesji udział wzięły dzieci, młodzież, zespoły Nasza Skawica, Zbójnik poprzez śpiew przy poszczególnych ołtarzach. Duszpasterstwo naszej diecezji prosi, aby procesja miała akcent dziękczynny za kanonizację naszego rodaka św. Jana Pawła II.

Ad. 4.
Sumie odpustowej będzie przewodniczył Arcybiskup Stanisław Nowak. Ks. Proboszcz zaproponował, aby procesja po zakończonej mszy przeszła pod pomnik Jana Pawła. Propozycja zaproszenia innych zespołów spoza parafii nie przyjęła się, ponieważ radni stwierdzili, że jest to uroczystość parafialna.

Ad. 5.
Radni prosili o wyznaczenie dnia kiedy będzie w przyszłym roku uroczystość przyjęcia I Komunii; ustalono, że będzie to trzecia niedziela maja.
Ks. proboszcz dał do przemyślenia: Jak przeżyć w naszej parafii 100-lecie objawień w Fatimie, jak my widzimy peregrynację figury Matki Bożej Fatimskiej?

Spotkanie zakończono modlitwą. Następne zebranie odbędzie się na początku sierpnia.

opracowała A.F.

15 czerwca 2014

Najświętszej Trójcy

Administrator, sobota 14 czerwca 2014 - 10:47:05
 1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu…. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.
 2. Zebranie zelatorów róż dzisiaj po 9:00 w salce.
 3. Zebranie Zespołu Charytatywnego we wtorek po nabożeństwie wieczornym na plebanii. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną pomagać bliźnim.
 4. W czwartek, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii i prosić Chrystusa, aby kanonizacja św. Jana Pawła II umocniła nas na drodze do świętości. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasze domy. Ale zadbajmy również o czystość naszej duszy i o wzajemne pojednanie w rodzinach. Z sakramentu pokuty będzie można skorzystać codziennie przed Mszą św. Figury i chorągwie podczas procesji i Oktawy niech niosą osoby, które tradycyjnie od lat to czynią. O niesienie baldachimu, również podczas Oktawy prosimy naszą straż. Orkiestrę prosimy o rozpoczynanie pieśni, dzieci kl. III przychodzą w strojach komunijnych. Niech nie braknie dzieci sypiących kwiatki i dziewcząt im towarzyszącym.
 5. Kierowców prosimy, aby w Boże Ciało nie parkować w pobliżu pomnika, aby zachować piękno procesji. Parkować prosimy przy dawnym Kółku Rolniczym.
 6. U progu czasu wakacyjnego, w przyszłą niedzielę, przyjdźmy na Msze św. możliwie całą rodziną na jedną godzinę, aby przyjąć specjalne błogosławieństwo na czas wakacji.
 7. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o Deklaracji wiary złożonej przez lekarzy, o tym, że w Doniecku jedni walczą, a drudzy modlą się o pokój i pojednanie. W „Małym Gościu” gratka dla kibiców: terminarz rozgrywek zespołów biorących udział w Mistrzostwach Świata w Brazylii.
 8. Dziękujemy za troskę o naszą świątynię.
 9. Odeszli do wieczności Maria Żuchnicka i Stanisław Bartyzel. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 10. W tym tygodniu patronują nam:
  • 17 czerwca – św. Albert Chmielowski (1845–1916), zakonnik, rozmodlony pokutnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; to on uczy, że trzeba być dobrym jak chleb; był utalentowanym malarzem, jednak z miłości do Boga i do ludzi zrezygnował z kariery i zamieszkał wraz z bezdomnymi; jest założycielem albertynów i albertynek, zgromadzeń, których zadaniem jest pomoc najuboższym (wspomnienie obowiązkowe);
  • 21 czerwca – św. Alojzy Gonzaga (1568–1591), zakonnik, który obok św. Stanisława Kostki jest patronem katolickiej młodzieży; pochodził z bardzo zamożnej arystokratycznej rodziny, a jego ojciec pragnął, by syn został rycerzem; on jednak wyrzekłszy się dziedzictwa, wstąpił do zakonu jezuitów, by móc ćwiczyć się w chrześcijańskich cnotach.

16–23 czerwca 2014

Administrator, sobota 14 czerwca 2014 - 10:37:52
Poniedziałek 7.00
+Jan Małysa w 24. rocznicę śmierci
o powrót do zdrowia i potrzebne łaski
Wtorek 18.00
dziękczynna w 18. urodziny Michała Pacygi z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże
+Jan Pena w 7. rocznicę śmierci
Środa 7.00
+Tadeusz Wojtyczko
Czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
7.00 +Emilia Zemlik w 1. rocznicę śmierci
9.00 +Stanisław Bartyzel w 2. rocznicę śmierci
11.00 za parafian, aby promieniowanie świętości św. Jana Pawła II było naszym udziałem
16.00 +Robert Ceremuga (od sąsiadów)
Piątek 18.00
+zmarli z wypominek
+Kazimierz Kaczmarczyk w 6. rocznicę śmierci i żona Anna
Sobota
7.00 +Stanisław Wronka, żona Ludwika, i córka Helena
18.00 +Stanisław Kaczmarczyk w 10. rocznicę śmierci.
Niedziela
7.00 +Kazimierz Gigoń i syn Józef
9.00 +Alfreda Czarna w 4. rocznicę śmierci
11.00 za parafian
16.00 dziękczynna w 18. urodziny Pawła Szafrańca i o błogosławieństwo Boże

Reportaż z uroczystości Podbabiogórze pamięta, dziękuje

20 i 27 czerwca 2014, TVP 3 Kraków

Administrator, sobota 14 czerwca 2014 - 10:33:18

Reportaż z dziękczynienia za kanonizacje św. Jana Pawła II Podbabiogórze pamięta, dziękuje z 18 maja w Skawicy będzie emitowany w TVP 3 Kraków w magazynie katolickim Wiara i Życie:

 • część I w piątek 20 czerwca o 19:25 i w sobotę 21 czerwca o 10:15,
 • część II w piątek 27 czerwca o 19:25 i w sobotę 28 czerwca o 10:15.

Reportaż współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013.

8 czerwca 2014

Zesłanie Ducha Świętego

Administrator, niedziela 08 czerwca 2014 - 22:04:01
 1. Dzisiejszą uroczystością Zesłania Ducha Świętego, kończymy obchody okresu wielkanocnego.
 2. Zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych przez powódź na Bałkanach przy wejściu z kościoła oraz do skarbony.
 3. Jutro, w poniedziałek po uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w Kościele w Polsce przypada święto Maryi Matki Kościoła. Zostało ono ustanowione na prośbę biskupów polskich podczas Soboru Watykańskiego II. Serdecznie zachęcamy do udziału we Mszy św. tego dnia, która będzie o godz. 7:00, 9:00 i 18:00.
 4. We wtorek w Makowie, z racji 35. rocznicy koronacji Pani Makowskiej uroczysta suma odpustowa o godz. 18:00, będzie przewodniczył Bp Jan Zając. Również w tym tygodniu, w czwartek, święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, dzień modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.
 5. Nabożeństwo fatimskie 13 czerwca w piątek o 18:00. Przewodnicz Róża p. Anny Fujak, panów z ich rodzin prosimy o niesienie baldachimu, prosimy orkiestrę
 6. Parafialna Rada Duszpasterska w piątek podsumowała uroczystość dziękczynną za kanonizacje Św. Jana Pawła II z 18 maja. Rada apeluje, aby nadal poznawać i zgłębiać życie i naukę św. Jana Pawła II zwłaszcza w czynnym udziale we Mszy św. i w dziełach miłosierdzia.
 7. Zbliża się procesja Bożego Ciała – 19 czerwca. Prosimy o przygotowanie ołtarzy:
  • 1. przy sklepie GS u Huperta – Sołtystwo I część (od p. Sołtys do Ośrodka Zdrowia),
  • 2. na pl. Św. Jana Pawła II – u Skuty cz. II (od Kudzi do Johymek),
  • 3. przy sklepie Słoneczko – u Skuty cz. I (od rzeki do Barów),
  • 4. przy szkole – Zemlikowo.
 8. Dziękujemy za sprzątanie świątyni.
 9. W „Gościu Niedzielnym” o najbardziej prześladowanej grupie religijnej na świecie. Aż trudno uwierzyć w latach 2000–2013 ginęło każdego roku 100 tys. Chrześcijan. Przy prasie można nabyć jeszcze Modlitewnik św. Jana Pawła II po 6 zł, Modlitewnik Fatimski i Maryjny 11 zł, Kronikę Kanonizacji 25 zł.
 10. Ruch Światło-Życie serdecznie zaprasza na Rekolekcje wakacyjne dla dzieci i młodzieży w lipcu. Więcej w gablocie i stronie krakow.oaza.pl.
 11. Do wieczności odeszła śp. Emilia Spyrka. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 12. W tym tygodniu patronują nam:
  • 10 czerwca – bł. Bogumił (ok. 1135–1204), biskup poznański i gnieźnieński; był człowiekiem szlachetnym, co sprzyjało powoływaniu go do rozsądzania sporów czy też wypełniania delikatnych misji jednania poróżnionych stron,
  • 11 czerwca – św. Barnaba Apostoł, bliski współpracownik św. Pawła,
  • 13 czerwca – św. Antoni z Padwy (1195–1231), franciszkański prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najbardziej czczonych i kochanych świętych (wspomnienie obowiązkowe),
  • 14 czerwca – bł. Michał Kozal (1893–1943), biskup i męczennik obozu w Dachau, wyróżniał się tam duchem poświęcenia, pocieszając innych współwięźniów i dzieląc się i tak już głodowymi racjami żywności.

9–15 czerwca 2014

Administrator, niedziela 08 czerwca 2014 - 21:53:15
Poniedziałek NMP Matki Kościoła
7.00 +Feliks Makoś w 20. rocznicę śmierci
9.00 dziękczynna w 25. rocznicę ślubu Renaty i Krzysztofa
18.00 za parafian
Wtorek 18.00
+Otylia Gigoń w 18. rocznicę śmierci i mąż Jan
dziękczynna w 90. urodziny Władysława Fujaka z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże
Środa 7.00
dziękczynna w 18. urodziny Pawła Marszałka i o błogosławieństwo Boże w dorosłym życiu
+Wiesław Biela w 12. rocznicę śmierci
Czwartek 18.00
+Władysława Kaczmarczyk i mąż Stanisław
+Maria Marek, Helena Matyja
Piątek 18.00
+Antonina Szemik
+Antonina, Stanisław i Anna Dyrcz
o opiekę Matki Bożej Fatimskiej dla rodzin z Róży Anny Fujak i o pokój w parafii
Sobota
7.00 dziękczynna w 18. urodziny Jarosława Szarleja i o potrzebne łaski
18.00 +Stanisław Mirocha w 25. rocznicę śmierci i syn Tadeusz
Niedziela
7.00 +Czesław Wronka w 4. rocznicę śmierci
9.00 +Antoni Bartyzel w 22. rocznicę śmierci
11.00 za parafian
16.00 +Anastazja Zemlik w 5. rocznicę śmierci i mąż Jan

1 czerwca 2014

Wniebowstąpienie Pańskie

Administrator, poniedziałek 02 czerwca 2014 - 08:49:18
 1. Przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Prośmy o łaskę otwarcia serc naszych na przyjęcie darów Ducha Świętego.
 2. Dziś Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pamiętajmy o naszych najmłodszych, nie tylko obdarowując ich materialnie, lecz przede wszystkim prośmy o wszelkie łaski potrzebne ku temu, by wzrastały duchowo. Kiedy dzieci są przyjmowane, kochane, strzeżone – rodzina jest zdrowa, społeczeństwo staje się lepsze, świat jest bardziej ludzki – oznajmił papież Franciszek przed tygodniem w Betlejem.
 3. Dziś również przypada 1. niedziela czerwca, w którą od kilku lat w naszym kraju jest obchodzony Dzień Dziękczynienia. Do puszek składamy ofiarę na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 4. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który tradycyjnie poświęcony jest czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe codziennie złączone ze mszą św., w niedzielę po 16:00.
 5. W tym tygodniu również pierwszy czwartek miesiąca, dzień wdzięczności za dar Eucharystii oraz modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii. Adoracja w tej intencji po Mszy św. o 18:00 i potrwa do 19:30. Serdecznie zapraszamy do udziału w niej i do osobistego spotkania z Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie.
 6. Zaś w pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do uczczenia Najświętszego Serca Pana Jezusa, o godz. 7:00 lub 18:00. Okazja do spowiedzi będzie w czwartek i piątek od 17.00.
 7. Zebranie Rady Duszpasterskiej w ten piątek po wieczornej Mszy św.
 8. W tym tygodniu przypada też pierwsza sobota miesiąca. Z tej okazji zostanie odprawiona Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 7:00.
 9. Do chorych z Komunią św. ks. Proboszcz uda się w piątek od 8:30, a ks. Wikariusz w sobotę.
 10. Wójta Gminy Zawoja zwraca się z prośbą o wypożyczenie pamiątek, fotografii i innych materiałów związanych z pobytami kardynała Karola Wojtyły w Zawoi. Szczegóły w gablocie.
 11. Zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych przez powódź na Bałkanach w przyszłą niedzielę.
 12. W „Gościu Niedzielnym” specjalny dodatek – audiobook o dorosłych dzieciach alkoholików, jak uporać się z trudną przeszłością.
 13. Dziękujemy za sprzątanie świątyni.
 14. W tym tygodniu patronują nam:
  • 3 czerwca – św. św. Karol Lwanga i jego towarzysze (+1886), męczennicy z Ugandy w Afryce, którzy również oddali życie dla Chrystusa,
  • 5 czerwca – św. Bonifacy (673–754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.

2–8 czerwca 2014

Administrator, poniedziałek 02 czerwca 2014 - 08:42:46
Poniedziałek 7.00
o błogosławieństwo Boże dla Andrzeja i Bożeny z dziećmi, o zdrowie dla Marii
Wtorek 18.00
+Teofil Marek w 42. rocznicę śmierci i żona Honorata
Środa 7.00
o odwagę dla młodych powołanych do służby Bożej (od czcicieli św. Józefa)
Czwartek 18.00
+Mieczysław Bartyzel
I Piątek
7.00 o umocnienie wiary przez modlitwę i udział w nabożeństwach czerwcowych (od czcicieli Serca Jezusowego)
18.00 +Irena Brańka w 2. rocznicę śmierci
Sobota
7.00 o zdrowie i potrzebne łaski dla papieża Franciszka i Benedykta XVI (od czcicieli Matki Bożej)
18.00 dziękczynna w roczek Pawełka z prośbą o dalsze błogosławieństwo
Niedziela
7.00 +Stanisław Fujak
9.00 +Wolfgang Bimczok w 3. rocznicę śmierci
11.00 za parafian
16.00 dziękczynna w 18. urodziny Edyty Dyrcz i o błogosławieństwo Boże w dorosłym życiu
Idź do strony   <<        >>