Podbabiogórze pamięta, dziękuje


film i broszura

6 kwietnia 2014

5 niedziela Wielkiego Postu

Administrator, sobota 05 kwietnia 2014 - 13:45:31
 1. Komunikat Metropolity Krakowskiego.
 2. Wraz z całym Kościołem przygotowujemy się na Święta Wielkanocne. Podejmując trud przemiany serca przez udział w rekolekcjach parafialnych będziemy zarazem przygotowywać się do kanonizacji Bł. Jana Pawła II. Serdecznie witamy ks. Grzegorza Markulak ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy, który od wczoraj przewodniczy naszym rekolekcjom.
 3. Do chorych obłożnie udamy się z Komunią w środę od 15:00. Prosimy o zgłoszenie w zakrystii.
 4. Na zakończenie rekolekcji w środę będzie zbierana taca o 9:00 i 17:00. Złożone ofiary to będzie nasza wdzięczność dla rekolekcjonisty za jego posługę.
 5. Droga krzyżowa w piątek o 17:30. W niedziele dziś i w następną drogi krzyżowej nie będzie po 11:00.
 6. Przyszła niedziela, to już Niedziela Palmowa, na każdej Mszy św. poświęcenie palm, uroczyste o godz. 11:00. Zgromadźmy się przed kościołem z palmami przed 11:00.
 7. Najbliższe chrzty na dodatkowej Mszy w II Święto Wielkanocy o 13:00. Prosimy zgłosić zapis w tym tygodniu.
 8. Droga Krzyżowa w przyszłą niedzielę w plenerze o godz. 17:15 do krzyża nad szkołą, jeśli nie będzie pogody to będzie w kościele.
 9. Wspólnota Lwowskiego Seminarium Duchownego we Lwowie zwraca się z wielką prośbą o wsparcie i pomoc. Do puszek w przyszłą niedziele będzie zbiórka na ten cel.
 10. Kiermasz świąteczny organizowany przez niepełnosprawną młodzież ze Świetlicy Terapeutyczno-Rehabilitacyjnej w Skawicy Sucha Góra w przyszłą niedzielę od 8:30–12:00 przed i po Mszy św. Dochód zostanie przeznaczony na działalność Świetlicy.
 11. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu złożone z kolejnych ról: Sucha Góra, Tokarne, u Koczura, Żurka, Migasa, Skuty, Fiedora, Fronta, Małysy, Buby Górne.
 12. Baranki wielkanocne przy bocznym ołtarzu, ofiara za nie jest przeznaczona na dzieła Caritas.
 13. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy jakie jest podstawowe zadanie ojca rodziny oraz co wybrać: ZUS czy OFE? Co czeka przyszłych emerytów w Polsce?
 14. Dziękujemy za sprzątanie naszej świątyni.

30 marca 2014

4 niedziela Wielkiego Postu

Administrator, sobota 29 marca 2014 - 22:22:57
 1. Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu zwana jest niedzielą radości, radość w Wielkim Poście nie wypływa z faktu, że kończy się okres pokuty, lecz w połowie tego okresu Kościół chce nam przypomnieć, że mimo doświadczanych trudności mamy się radować z nadchodzącego zbawienia.
 2. W naszych przygotowaniach do świąt Wielkanocy nie zapominajmy o tym najważniejszym – duchowym przygotowaniu. Pomocą w tym będą parafialne rekolekcje, które rozpoczniemy w sobotę o 18:00.
 3. Po zmianie czasu Msze św. wieczorem o 18:00, Droga Krzyżowa w piątek o 17:30, Gorzkie Żale w niedziele o 15:00.
 4. Na spotkaniu Rady Parafialnej w piątek omawiano przygotowania do kanonizacji bł. Jana Pawła II oraz uroczystości dziękczynnej w Skawicy 18 maja Podbabiogórze pamięta… i dziękuje; odnośnie gospodarczych spraw wykonawcy przedstawili etapy dalszego ciągu remontu zakrystii oraz szczytu dachu kościoła, aby osuszyć zawilgocenie ścian.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, spowiedź w czwartek i piątek od 17:00.
 6. Zechciejmy również włączyć się w adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek, 3 kwietnia, po Mszy św. wieczornej do godz. 19:30. Nie zapominajmy o tym wielkim darze, jakim jest Eucharystia, szczególnie w tych dniach, gdy zbliżamy się do celebracji tajemnicy jej ustanowienia w Wielki Czwartek.
 7. W środę, 2 kwietnia, przypada kolejna rocznica odejścia do domu Ojca naszego wielkiego rodaka, Ojca Świętego Jana Pawła II. Z tej okazji tradycyjna Msza św. na Krowiarkach w sobotę 5 kwietnia o 11:00.
 8. Baranki wielkanocne można nabywać przy bocznym ołtarzu, parafia przekazuje 5 zł do Caritasu w Krakowie za każdego baranka, reszta ofiar będzie przeznaczona na pomoc ubogim w naszej parafii.
 9. Zapraszamy do przeczytania reportażu z Drogi Krzyżowej (na terenie byłego obozu zagłady w Brzezince) w intencji trzeźwości narodu, na której było blisko 2 tysiące osób, (wśród nich 70 od nas). Wszystkich, którzy mają problem z alkoholem i niepokoją się o siebie lub o kogoś bliskiego zapraszamy do uczynienia pierwszego kroku by uporać się z tym problemem i odwiedzenia punktu konsultacyjnego w pierwszą środę każdego miesiąca w godzinach 15:00–17:00 w salce Remizy OSP w Skawicy.
 10. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy dlaczego kult Miłosierdzia Bożego, choć wcześniej był zakazany, tak szybko rozlał się na cały świat.
 11. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu z roli u Czarnego, Palucha, Wojtyczki i Sołtystwo.
 12. Dziękujemy za sprzątanie naszej świątyni.

31 marca – 6 kwietnia 2014

Administrator, sobota 29 marca 2014 - 22:02:55
Poniedziałek 7.00
o błogosławieństwo Boże dla rodziny Anny
Wtorek 18.00
+Adam Pacyga w 11. rocznicę śmierci
+Józef Zemlik w 6. rocznicę i żona Emilia
Środa 7.00
za nieprzyjaciół Kościoła i Krzyża (od czcicieli św. Józefa)
Czwartek 18.00
+Stanisław Marek (górnik); +Eleonora Pacyga, córka Emilia, syn Julian
I Piątek
7.00 o pokój na Ukrainie i na całym świecie (od czcicieli Serca Jezusowego)
18.00 +Władysława Wojtyczko w 12. rocznicę śmierci
Sobota
7.00 o głębokie przeżycie rekolekcji parafialnych (od czcicieli Matki Bożej)
18.00 +Franciszek Ficek w 20. rocznicę śmierci i żona Helena; o powrót do zdrowia dla Jana Chorążego i opiekę Matki Bożej Częstochowskiej
Niedziela
7.00 +Tadeusz Marek w 15. rocznicę śmierci
9.00 +Marianna Bartyzel w 7. rocznicę śmierci
11.00 za parafian
16.00 +Józefa Gonciarz w 11. rocznicę śmierci

Rekolekcje Wielkopostne 2014

5–9 kwietnia 2014, przewodniczy Ks. Grzegorz Markulak

Administrator, sobota 29 marca 2014 - 21:52:57
Sobota, 5 kwietnia
18:00
Msza św. z nauką dla wszystkich – rozpoczęcie rekolekcji
po Mszy św. nauka dla młodzieży szkół średnich, studiującej i pracującej
Niedziela, 6 kwietnia
7:00
Msza św. z nauką dla dorosłych
po Mszy św. nauka stanowa dla mężczyzn
9:00
Msza św. z nauką dla młodzieży
11:00
Msza św. z nauką dla dzieci
15:00
Gorzkie Żale z kazaniem
16:00
Msza św. bez kazania
po Mszy św. nauka stanowa dla kobiet
Poniedziałek, 7 kwietnia
8:00
Msza św. z nauką ogólną dla wszystkich
10:00
nauka dla szkoły podstawowej
10:30
Droga Krzyżowa dla szkoły podstawowej i gimnazjum
11:00
nauka dla gimnazjum
18:00
Msza św. z nauką ogólną
po Mszy św. nauka dla młodzieży
Wtorek, 8 kwietnia – dzień Spowiedzi Św.
8:00
Msza św. z nauką dla dorosłych
9:00–12:15
spowiedź św. (przerwa 10:30–11:00)
12:15
Msza święta dla szkoły podstawowej i gimnazjum
15:00–18:00
spowiedź św.
16:45
nabożeństwo pokutne (przerwa 16:30–17:00)
18:00
Msza św. z nauką ogólną
Środa, 9 kwietnia – zakończenie rekolekcji
8:30
spowiedź dla chorych
9:00
Msza św. z nauką ogólną i udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych
po Mszy św. dla chorych i starszych poczęstunek w salce parafialnej
12:15
Msza św. dla szkoły podstawowej i gimnazjum
15:00
odwiedziny obłożnie chorych w domach
18:00
Msza św. z nauką ogólną na zakończenie rekolekcji

Na odwyku spotkałem Jezusa

Droga Krzyżowa w intencji Trzeźwości Narodu, 22 marca 2014, Oświęcim

Administrator, wtorek 25 marca 2014 - 09:42:25

22 marca 2014 wierni z ks. wikariuszem K. Szarkiem z parafii pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej w Skawicy udali się po raz kolejny do Oświęcimia, by uczestniczyć w Drodze Krzyżowej w intencji trzeźwości narodu. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej miało miejsce na terenie byłego obozu zagłady. W tym roku przewodniczył mu ks. prałat Władysław Zązel, kapelan klubów abstynenckich, duszpasterz z diecezji bielsko-żywieckiej. Na uroczystość przybyli Pielgrzymi z Podhala, Podbeskidzia, Śląska i Podkarpacia, razem około 1500 osób. Wszyscy przemierzali drogę, modląc się przy kolejnych symbolicznych stacjach Drogi Krzyżowej, rozrzuconych na 2-kilometrowej trasie biegnącej po terenach byłego obozu. Stacje znajdowały się przy Bramie Śmierci, rampie obozowej, pośród baraków, ruin krematoriów II i III, budynku sauny, gdzie przyjmowano więźniów, śladach wysadzonych krematoriów IV i V.

W czasie rozważania Męki Pańskiej nie zabrakło krótkiego przypomnienia historii obozu hitlerowskiego i męczeństwa więźniów różnych narodowości. Słowa Zofii Nałkowskiej Ludzie ludziom zgotowali ten los przywoływały okrucieństwo tego miejsca i zmuszały do głębokiej refleksji, w miejscu potwornych cierpień ludzkich, wizji matek, których nowo narodzone dzieci topiono w beczkach z wodą i rzucano psom na pożarcie. Ogrom cierpień matki, nawiązuje do cierpień wywoływanych przez uzależnienie alkoholowe.

Inicjatorem Drogi Krzyżowej był ks. Mirosław Żak, który po raz pierwszy zorganizował ją w 1986 roku wraz z Bractwem Trzeźwości Maksymiliana Kolbego. Nieprzypadkowo wybrał właśnie to miejsce. Ks. Zązel podkreślał: Trzeźwiejący alkoholicy to ludzie, którzy uwierzyli w dobroć Boga. Z pomocą Łaski Bożej odzyskali wiarę w swoje człowieczeństwo. Oby było wielu takich, którzy będą wracali stąd ze świadomością, że tutaj spotkali Jezusa, który cierpiał w tych ludziach tu ginących i w tych, którzy cierpieli przez pijaństwo, w tych, którzy cierpieli wokół nich. Zaznaczył, że wokół jednego pijącego cierpi dziesięciu innych osób. W modlitwę zostały wplecione wymowne świadectwa anonimowych alkoholików. Opowiadali o upadkach i zwycięstwach duchowych w ich życiu. Jeden z nich – Aleksander – nie pije od jedenastu lat. Mówił: Dziękuję za łaskę trzeźwości. Piłem, zdradzałem, jeździłem pijany. Robiłem różne potworności. To byłem ja. W pewnym momencie zrozumiałem, że sam nie poradzę, poprosiłem Boga o pomoc. Od tej chwili nastąpiła w moim życiu przemiana.

O godz. 13:00 w kościele św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu została odprawiona msza. Celebransami byli księża uczestniczący z wiernymi w drodze krzyżowej. Ks. prałat Władysław Zązel, ks. Mirosław Żak z parafii Kraków-Podgórze, ks. Zbigniew Guzy z Tarnowa, współorganizator bezalkoholowych wesel, ks. Kazimierz Szarek ze Skawicy. Homilię poprzedził tekstem góralskiej pieśni ks. Zązel: Hej marności światowe jak wy mnie kusicie, drózeckę do nieba wy mi grodzicie. Głoszący kazanie dodał, że marności światowe prowadzą donikąd, a człowiek uzależniony od alkoholu zatracił człowieczeństwo, nie potrafi sobą rządzić, zawęża się jego horyzont widzenia. Pijący manipuluje wszystkimi, uważając, że jest dobry. Pan Bóg zsyła Cyrenejczyka takiej osobie, najczęściej w obcej osobie, która stara się mu pomóc. Trzeba jednak umieć w życiu wybrać, nie dać się oszukać, zaufać Chrystusowi, który kieruje nas ku wolności. W codziennym życiu starajmy zadawać sobie pytanie: czy jestem tam gdzie powinienem? Ksiądz przestrzegał przed wciskającą się nachalnie do placówek oświaty ideologią „gender”, niszczącą etos małżeństwa i rodziny. Mówił o moralnej kondycji ludzkości, pożądliwości ciała, promocji bezwstydnych scen. Zachęcał do modlitwy w intencji konfliktu na Ukrainie. Wspomniał słowa bł. Jana Pawła II Odpowiedzialni za wojnę nie są ci co ją wypowiedzieli, ale ci co jej nie zapobiegli.

uczestnik pielgrzymki

Zakończenie katechezy przed bierzmowaniem dla kl. 2

Administrator, wtorek 25 marca 2014 - 08:52:59

Uczniowie mający braki zobowiązani są do przeczytania poniższych katechez. Należy wydrukować dowolne trzy z nich i wykonać podane tam zadania. Oczekuję w kancelarii we wtorki od 15:30 do 16:30. Pożyczę wówczas płytę do przejrzenia odpowiedniego tematu (kaucja za płytę wynosi 10 zł, zwrot będzie przy oddaniu).

Pobierz katechezy.

ks. Krzysztof Strzelczyk

23 marca 2014

III niedziela Wielkiego Postu

Administrator, piątek 21 marca 2014 - 10:28:44
 1. We wtorek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć uroczyście to dzieło. Zainteresowanych prosimy o złożenie deklaracji o podjęciu Duchowej Adopcji do darów ofiarnych przed Mszą św. o 17:00.
 2. Pamiętajmy o modlitwie nie tylko za poczęte dzieci, ale również za ich matki i ojców. Prośmy, by życie było szanowane od poczęcia aż do naturalnej śmierci, by osoby starsze czy terminalnie chore mogły godnie przeżywać swoje ostatnie dni na tej ziemi, nie lękając się o to, że zostaną nagle tego życia pozbawione. Prośmy, abyśmy sami potrafili docenić dar życia, jaki otrzymaliśmy, i abyśmy potrafili tę wdzięczność okazywać i przekazywać dalej.
 3. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będę od dnia 5 kwietnia, poprowadzi je misjonarz z Krakowa.
 4. U ministrantów gazeta „Chrystus i Ty” na temat kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII. W środku plakat z papieżem, udekoruj swoje okno. Krajowe duszpasterstwo zaprasza do wpisów swoich postanowień, podziękowań i próśb do pamiątkowa księgi z okazji kanonizacji Jana Pawła II. Każdy może przesłać je drogą elektroniczną na formularzu zamieszczonym na stronie iskramilosierdzia.pl, poprzez sms na numer 70040 (koszt 0,50 zł plus VAT), bądź tradycyjną pocztą na adres Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, Skwer Kard. St. Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa. Ci, którzy nie korzystają z internetu, mogą złożyć intencje pisemnie w kościele w księdze przy ołtarzu bocznym.
 5. Młodzież ponadgimnazjalna zaproszona jest do konkursu papieskiego, więcej na stronie konkurspapieski.pl.
 6. Zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w piątek, rozpoczęcie Mszą św. o 17.00.
 7. Droga Krzyżowa w piątek o 16:30 i w niedzielę po 11:00. Gorzkie Żale w niedziele o 15:00.
 8. Baranki wielkanocne będzie można nabywać przy bocznym ołtarzu od następnej niedzieli, parafia przekazuje 5 zł do Caritasu za każdego baranka, reszta ofiar będzie przeznaczona na pomoc ubogim w naszej parafii.
 9. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu prosimy o zebranie na poszczególnych rolach.
 10. Z „Gościem Niedzielnym” jest wyjątkowa książka „Pasja” według objawień bł. Anny Emmerich (cena 6 zł).
 11. Oferta kształcenia w Makowie w Technikum Geodezyjnym i w policealnej szkole w zawodzie: Asystent osoby niepełnosprawnej oraz edukacja dla dzieci niedosłyszących jest zamieszczona w gablocie.
 12. Dziękujemy za sprzątanie naszej świątyni.

24–30 marca 2014

Administrator, piątek 21 marca 2014 - 10:21:20
Poniedziałek 7.00
+Stanisław Brańka 6. rocznicę śmierci
+Władysław Ficek w 20. rocznicę śmierci i żona Stefania
Wtorek 17.00, Uroczystość Zwiastowania
+Stanisław Ficek i żona Julia w 33. rocznicę
+Wincenty Pacyga w 24. rocznicę śmierci i żona Ludwika
Środa 7.00
+Klemens Marek, Józef Marek i żona Józefa
+Cecylia Fujak w 29. rocznicę śmierci
Czwartek 17.00
dziękczynna w 18. urodziny Gabrieli Ceremuga i o błogosławieństwo Boże
dziękczynna w 18. urodziny Dawida i o błogosławieństwo Boże
Piątek 17.00
+Stanisław Juszczynka w 3. rocznicę śmierci
dziękczynna w 86. urodziny Władysławy Ficek (od dzieci i wnuków)
Sobota
7.00 +Zdzisław i Bartłomiej
17.00 dziękczynna w 90. urodziny Julii Smyrak i o błogosławieństwo Boże
Niedziela
7.00 +Kazimierz Gigoń w 5. rocznicę śmierci
9.00 +Józef Kurek i żona Maria
11.00 za parafian
16.00 +Maria Szafraniec w 25. rocznicę śmierci

Pamiątkowa Księga z okazji kanonizacji Jana Pawła II

Administrator, piątek 21 marca 2014 - 10:16:55

Na stronie internetowej iskramilosierdzia.pl można publikować oraz czytać krótkie wpisy związane z Papieżem Polakiem. Ujęte w formy podziękowań, próśb i postanowień stworzą niepowtarzalny, zbiorowy akt zawierzenia Bogu, będący jednocześnie najlepszą odpowiedzią na przesłanie Jana Pawła II. Od chwili stworzenia księgi 9 marca do 19 marca odnotowano już ponad 800 wpisów. Są to fragmenty ludzkiej rzeczywistości. W swoich podziękowaniach lub prośbach Polacy opisują swoje życie, przeżycia często dramatyczne, ale i radosne. Ta Księga będzie pamiątką na wieki naszego przeżywania i kanonizacji, i całego pontyfikatu Jana Pawła II. Koordynatorzy projektu, stypendyści i absolwenci Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, zachęcają do dzielenia się szczególnie świadectwami łask otrzymanych za wstawiennictwem nowego świętego oraz życiowymi wnioskami wyciągniętymi z jego nauczania. Wpisy można przekazywać również za pomocą innych form komunikacji: SMS-ów (pod numer 70040, koszt 0,61 zł z VAT), e-maili (iskra@dzielo.pl), tradycyjnych listów wysłanych na adres Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia (Skwer Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, z dopiskiem: KSIĘGA), a także papierowych formularzy dostępnych w parafiach w całej Polsce. Fundacja porozumiała się już także z wieloma ośrodkami opieki, w tym m.in. hospicjami, w których wolontariusze zbierają zanotowane przez pacjentów wpisy i przepisują je do księgi w internecie. Koordynatorzy zapraszają także inne strony i portale internetowe do włączenia się w projekt poprzez zamieszczenie formularza umożliwiającego dodawanie wpisów do Księgi. Będzie go można umieścić w dowolnym miejscu strony, wklejając przygotowany kod HTML. Wpisywać się można do 8 kwietnia. Niedługo przed kanonizacją bł. Jana Pawła II wpisy zostaną wydrukowane i zebrane w postaci pamiątkowej Księgi. Wykonawca (Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych) wykorzysta w tym celu technikę mikrodruku. Następnie księga zostanie przewieziona do Watykanu i jako duchowy dar Polaków zostanie złożona podczas uroczystości kanonizacyjnych papieża Polaka 27 kwietnia jako odpowiedź Polaków na nauczanie i pontyfikat bł. Jana Pawła II. Pięć innych egzemplarzy Księgi trafi do instytucji upamiętniających pontyfikat Jana Pawła II, m.in. do papieskiego muzeum w Wadowicach, Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się! w Łagiewnikach oraz Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego przy Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.

KAI

16 marca 2014

II niedziela Wielkiego Postu

Administrator, sobota 15 marca 2014 - 21:37:39
 1. Obchodzimy dziś Dzień Modlitw za Misje i Misjonarzy. Wpatrując się w przemienione oblicze Jezusa, nie możemy zapominać, że na świecie wciąż są ludzie, do których nie dotarła jeszcze dobra nowina o zbawieniu. Dlatego też otoczmy serdeczną modlitwą i troską, także materialną, tych, którzy podejmują Boże wezwanie skierowane do nich tak, jak do Abrahama: Wyjdź z twojej ziemi rodzinnej…. Nasze ofiary do puszek i skarbony mają wspomóc misjonarzy.
 2. Pamiętajmy również, że każdy z nas może stawać się misjonarzem w swoim środowisku pracy i w swojej rodzinie, dzieląc się darem wiary, który otrzymaliśmy. Uczmy się nie tylko postawą świadczyć o naszej przynależności do Chrystusa, lecz również słowem uzasadniać to, co wyznajemy. Temu celowi będzie służyć również czytanie prasy katolickiej czy dobrej literatury religijnej. Można ją nabyć przy wejściu z kościoła. Polecamy zwłaszcza piękne książki, albumy o bł. Janie Pawle II.
 3. Trwa okres Wielkiego Postu. Okazja do spowiedzi świętej jest codziennie 15 minut przed Mszą świętą. Nie zapominajmy również o nabożeństwa wielkopostnych, Droga Krzyżowa w piątek o 16:30 i w niedzielę po 11:00; Gorzkie Żale w niedzielę o 15:00.
 4. Naszą młodzież zapraszamy do przygotowania śpiewów na Liturgię Wielkiego Tygodnia. Próby w niedzielę o 14:15 od dzisiaj. Serdecznie zapraszamy.
 5. W najbliższą środę będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa. Spełnił on szczególną rolę wobec Pana Jezusa, będąc Jego opiekunem. W tym dniu będziemy się szczególnie modlić za papieża Franciszka w 1. rocznicę rozpoczęcia pontyfikatu oraz za ojców i opiekunów rodzin.
 6. Droga Krzyżowa w intencji Trzeźwości Narodu na terenie byłego obozu zagłady w Oświęcimiu w sobotę 22 marca, wyjazd o 8:15.
 7. Zbliża się Dzień Świętości Życia w uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zapraszamy do Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Odpowiednie materiały na ten temat przy prasie i w zakrystii.
 8. Zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w piątek 28 marca, rozpoczęcie Mszą św. o 17:00.
 9. Caritas prosi o 1% podatku dla chorych, starszych i niepełnosprawnych. Więcej w gablocie.
 10. W „Gościu Niedzielnym” poruszająca rozmowa z położną z rzeszowskiego szpitala Pro Familia, która odmówiła asystowania przy zabijaniu nienarodzonych dzieci, a teraz walczy o praktyczną realizację zapisu o klauzuli sumienia pracowników medycznych. W „Małym Gościu” magnes na lodówkę z kalendarzem i zadaniami, z którym łatwiej odliczać dni do kanonizacji bł. Jana Pawła II.
 11. Dziękujemy za sprzątanie naszej świątyni.
 12. Szkoła informuje: Zapisy dzieci pięcioletnich do oddziału przedszkolnego do 31 marca. Więcej informacji w gablocie.
Idź do strony   <<        >>