Różaniec do Granic

7 października 2017

poniedziałek 09 października 2017 - 19:31:54

Wzdłuż granicy naszej Ojczyzny, liczącej ponad 3,5 tys. kilometrów, znajdowały się kościoły stacyjne, nasz kościół parafialny też był jednym z nich. Historyczne wydarzenie rozpoczęliśmy konferencją wprowadzającą, Mszą św. i Adoracją Najświętszego Sakramentu. Po posiłku (w Świetlicy Wiejskiej dla Gości) odprawiliśmy w cztery części różańca w 5 strefach modlitwy. Bóg zapłać wszystkim, którzy wzięli udział w Różańcu do Granic. Dziękujemy za przygotowanie stref modlitwy i służbom porządkowym, za posiłek dla Gości (Naszej Skawicy), których przyjechało około 300 osób, głównie z okolic Krakowa. Grupa dzieci z naszej parafii była tego dnia w Ludźmierzu gdzie modlitwie przewodniczył abp Marek Jędraszewski.

zdjęcia Tomasz Wala i Ewa Wiciarz