Spotkanie z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej z Juszczyna

25 stycznia 2018

poniedziałek 05 lutego 2018 - 18:30:05

W ubiegły czwartek ks. proboszcz odbył wizytę duszpasterską w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Juszczynie. Osoby tam przebywające wcześniej uczęszczały do Świetlicy Terapeutyczno-Rehabilitacyjnej, która mieściła się w byłej szkole na Suchej Górze. Gdy powstał specjalnie dla nich nowy, większy budynek w Juszczynie placówka zmieniła nazwę i miejsce funkcjonowania. Uczestnicy warsztatów jednak do tej pory są związani z naszą parafią jak też z Zespołem Szkół w Skawicy. Jeśli tylko mogą biorą udział w Dniu Chorego. Idą w procesji z darami jak również czytają modlitwę wiernych. W okresach przedświątecznych organizują kiermasze, podczas których można nabyć piękne ozdoby, oczywiście przez nich wykonane.

Wielki dobrodziej i przyjaciel naszej WTZ-owskiej społeczności – tak został nazwany Ks. proboszcz Krzysztof Strzelczyk przez osoby na co dzień borykające się ze swoimi niepełnosprawnościami, albowiem nie jest mu obojętny los osób chorych, niepełnosprawnych czy samotnych. Głosząc słowo Boże, służąc dobrą radą i wsparciem zawsze jest mile widziany w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Juszczynie.

Lucyna Dura