Rajd Turystyczny Szlakiem Ks. Kard. Karola Wojtyły

9 września 2016

sobota 08 października 2016 - 21:54:46

9 września w Skawicy odbył się kolejny rajd upamiętniający ostatnią pieszą wędrówkę górską Kardynała Wojtyły przed wyborem na Stolicę Piotrową. Trasa przebiegała przez Skawicę – Suchą Górę – Halę Krupową – Police – Krowiarki. W tym wydarzeniu wzięło udział 430 osób.

Jak co roku rajd rozpoczął się Mszą św., której przewodniczył ks. prof. Maciej Ostrowski. Po mszy uczestnicy wysłuchali krótkiego koncertu w wykonaniu zespołu Rock Miłosierdzia, który tworzą klerycy i diakoni z Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie. Po występie rajd został otwarty przez Wójta Gminy Zawoja, a następnie wszyscy udali się do autokarów, którymi dotarli na początek trasy.

Możemy być pewni, że Św. Jan Paweł II czuwał nad nami podczas tej wędrówki ponieważ wszyscy bezpiecznie dotarli na koniec szlaku, a pogoda była wprost wymarzona.