Odwiedziny Misjonarza brata Damiana Lenckowskiego z Nigerii

5–6 stycznia 2017

czwartek 12 stycznia 2017 - 22:03:11

Tuż przed świętem Trzech Króli odwiedził naszą szkołę misjonarz brat Damian, ze Wspólnoty Apostołów Nadziei, na co dzień przebywający w jednym z najbardziej niespokojnych krajów afrykańskich – Nigerii. Misjonarz wygłosił prelekcję, w której przybliżył uczniom realia panujące w tym kraju, trudności z jakimi borykać muszą się chrześcijanie. Wszyscy słuchali z zainteresowaniem jak brat Damian buduje studnie głębinowe (mimo, że wody w jego okolicy jest wiele, ale jest zatruta przez nieszczelne rury z ropą), odbiera porody, prowadzi szkołę i dom dla dzieci, które nie mają gdzie mieszkać, a zwłaszcza jak swoim przykładem głosi miłość Bożą przez przyjęcie warunków życia miejscowych mieszkańców. Dziewczęta z klasy VI wręczyły misjonarzowi list, skierowany do dzieci ze szkoły prowadzonej przez brata Damiana w Nigerii.

W Uroczystość Objawienia Pańskiego brat Damian na każdej Mszy św. dał świadectwo posługi misjonarskiej posługując się rzutnikiem multimedialnym. Parafianie po Mszy św. hojnie składali ofiarę na misje w Nigerii, za co brat Damian serdecznie dziękuje.

zdjęcia Adam Brańka oraz ze strony szkoły