Święto chorych w naszej parafii

11 lutego 2017

poniedziałek 20 lutego 2017 - 18:32:58

Światowy Dzień Chorego ustanowił Jan Paweł II 13 maja 1992. Papież wyznaczył też od razu na obchody tego Dnia wspomnienie objawienia Matki Bożej w Lourdes, które przypada 11 lutego. Ogólnoświatowe obchody tego Dnia odbywają się co roku w jednym z sanktuariów maryjnych na świecie. W tym roku, decyzją Ojca Świętego Franciszka, nadzwyczajne obchody tego dnia odbyły się, tak jak przed 25 laty, w Lourdes. Światowy Dzień Chorego to okazja do zwrócenia szczególnej uwagi na sytuację chorych i cierpiących. Jednocześnie – jak pisze Ojciec Święty Franciszek w orędziu na ten dzień – jest to zachęta dla tych, którzy poświęcają się na rzecz chorych „do dziękowania za otrzymane od Pana powołanie towarzyszenia chorym braciom”.

Od paru lat także i w naszej parafii świętujemy ten dzień gromadząc się na Eucharystii z chorymi, niepełnosprawnymi, seniorami i ich opiekunami. Przed Najświętszym Sakramentem zawierzamy Jezusowi swoje życie, cierpienie i prosimy o cierpliwe dźwiganie krzyża choroby. Dzień ten jest także okazją do wspólnego spędzenia czasu przy „herbatce”. Podczas spotkania jest czas na modlitwę, rozmowy i śpiew.

zdjęcia i tekst Lucyna Dura