Sprawozdanie z Duszpasterskiej Rady Parafialnej

24 marca 2017

sobota 22 kwietnia 2017 - 20:29:10

Plan zebrania:

1. Sprawozdanie z ostatniej Rady (4 listopada 2016).
  2. Sprawozdanie duszpasterskie.
  3. Rekolekcje Parafialne (1–5 kwietnia 2017).
  4. Kalendarium parafialne.
  5. Plany gospodarcze we współpracy z Gminą (poprawa infrastruktury: dojazd do kościoła, nowa brama i ogrodzenie z symbolami papieskimi, sanitariaty).
  6. Propozycje, uwagi.

Na zebraniu 24 marca 2017 obecni byli: ks. proboszcz K. Strzelczyk, J. Chmielorz, B. Świerkosz, D. Zemlik, Z. Dyrcz, P. Wajsman, Z. Dańczak, S. Szafraniec, K. Ceremuga, K. Pająk, M. Pacyga, A. Fujak oraz p. Agnieszka Winczewska-pracownik Urzędu Gminy.

Ad. 1.
Przyjęto sprawozdanie z rady dnia 4 listopada 2016.

Ad. 2.
Ks. Proboszcz podziękował wszystkim parafianom za okazaną życzliwość, gościnność i hojność w czasie kolędy.

Ad. 3.
Rekolekcje parafialne odbędą się w dniach od 1–5 kwietnia. Wygłosi je o. Krzysztof Rodak, który przez kilka lat pełnił posługę w Chorwacji. Ks. proboszcz prosi aby w tym czasie i okresie Triduum Paschalnego zaangażować osoby świeckie w udział w liturgii poprzez czytania Słowa Bożego, modlitwę wiernych oraz śpiew.

Ad. 4.
Prośba ze strony ks. proboszcza, aby podczas uroczystości ku czci Królowej Polski na Pl. św. Jana Pawła w dniu 3 maja zaakcentować wydarzenie jakim jest w tym roku 300-lecie Koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.
W dniu 13 maja rozpoczynamy Nabożeństwo Fatimskie. Jest to też już setna rocznica objawień Matki Bożej pastuszkom w Fatimie. Z tej racji w naszej parafii Róże Różańcowe w każdy czwartek przed mszą św. prowadzą modlitwę różańcową.

Ad. 5.
Na spotkaniu obecna była pani Agnieszka Winczewska, która w naszej gminie jest odpowiedzialna za zamówienia publiczne. Pani Agnieszka poinformowała nas o tym, jak można ubiegać się o pozyskanie środków finansowych z Lokalnego Programu rewitalizacji Gminy oraz zajmie się sporządzeniem wniosku. Poprawa infrastruktury wokół kościoła: dojazd do kościoła wraz z parkingiem dla niepełnosprawnych, nowa brama, która umożliwiłaby wjazd samochodów (straż czy karetka), renowacja ogrodzenia z symbolami papieskimi oraz budowa sanitariatów na pewno przyczynią się nie tylko do estetyki naszej wsi a także będą służyć naszym mieszkańcom. Radni zobowiązali do pomocy w tym przedsięwzięciu poprzez współpracę z panią Agnieszką oraz poszukiwania firm, które podjęły by się wykonania prac.

Ad. 6.
Radni zapytali o sytuację związaną z odwołaniem ks. Grzegorza z funkcji wikariusza w naszej parafii. Ks. proboszcz odczytał nam pismo jakie wystosowała Kuria Metropolitalna.
Pan kościelny i pani Danuta zwrócili się z prośbą o pomoc przy przygotowaniu Grobu Pańskiego oraz zapytali jaki cytat umieścić nad Grobem jako myśl przewodnią tegorocznych Świat Wielkanocnych. Ks. Proboszcz zaproponował: Bądź dobry jak chleb św. Alberta.

Spotkanie zakończono modlitwą.