Spotkanie Wielkanocne dla naszych Seniorów

29 kwietnia 2017

sobota 06 maja 2017 - 22:56:24

Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem.
Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie.
J 11, 25

Okres Wielkanocny to czas szczególnego zwrócenia uwagi na wartości płynące prosto z naszego serca, którymi są miłość, dobroć i ludzka życzliwość. Dlatego też w dniu kończącym Tydzień Miłosierdzia Zespół Charytatywny zorganizował spotkanie wielkanocne dla seniorów z naszej parafii. Rozpoczęło się ono w kościele Koronką do Bożego Miłosierdzia, po której wszyscy udali się na plebanię, by wspólnie usiąść do świątecznego stołu. Ksiądz proboszcz odmówił modlitwę, poświęcił pokarmy i wyraził radość z obecności naszych seniorów, którzy mimo złej pogody dotarli na spotkanie. Atmosfera była bardzo radosna, przepełniona śpiewem pieśni wielkanocnych i maryjnych. Był to czas nie tylko radości wielkanocnej, którą zapewne uczestnicy spotkania zanieśli do swoich domów, ale także umocnienia w wierze.

Lucyna Dura (tekst i zdjęcia)