2 grudnia 2018

I niedziela Adwentu

sobota 01 grudnia 2018 - 20:16:14
 1. Kalendarz liturgiczny:
  • poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego,
  • wtorek – wspomnienie św. Barbary,
  • czwartek – wspomnienie św. Mikołaja,
  • piątek – wspomnienie św. Ambrożego,
  • sobota – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
 2. Dziś I niedziela Adwentu. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Zapraszam do udziału w roratach, które będą od poniedziałku do piątku o 17:00, zaś w soboty o 7:00. Dzieci na roraty przychodzą z lampionami i zbierają znaczki, dla najwytrwalszych będą nagrody.
 3. Dziś także na każdej Mszy św. będzie poświęcenie opłatków. Od jutra Pan organista będzie roznosił je do naszych domów; jeżeli kogoś nie będzie, to może nabyć opłatków bezpośrednio u pana organisty lub w zakrystii. Ofiary złożone są wynagrodzeniem całorocznej pracy pana organisty w naszej parafii.
 4. Dziś także wybieramy Radę Parafialną. Parafię podzieliliśmy na 9 rejonów i z każdego rejonu jest jeden kandydat. Rejony są wywieszone w gablocie. Kartkę z nazwiskiem wybranego kandydata prosimy wrzucić do skrzynki. Na kartce należy zaznaczyć numer rejonu parafii.
 5. Od dziś można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy. Koszt małych świec to co najmniej 6 zł, a dużych 12 zł. Można je nabywać w zakrystii lub przed kościołem.
 6. We wtorek św. Barbary, o 9:00 będzie Msza św. w intencji górników i ich rodzin.
 7. W czwartek po Mszy św. będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu do 18:30.
 8. W tym miesiącu do chorych z naszej parafii pójdziemy w środę 19 grudnia w ramach komunii I-piątkowej i świątecznej. Chorych należy zgłaszać w zakrystii. Spowiedź w I piątek będzie od 16:00, a adwentowa spowiedź 18 grudnia.
 9. W sobotę przeżywamy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. będą o 7:00, 9:00 i 17:00. Na mszy św. o 9:00 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają medaliki.