7 kwietnia 2019

V niedziela Wielkiego Postu

niedziela 07 kwietnia 2019 - 20:54:36
  1. Dziś przypada 5. niedziela Wielkiego Postu, początek naszych rekolekcji parafialnych. Droga krzyżowa po Mszy św. o 11:00, Gorzkie Żale o 15:00. Przypominam o zmiance tajemnic różańcowych z racji I niedzieli miesiąca. W środę, na zakończenie rekolekcji, tradycyjnie będzie zbierana taca.
  2. Do puszek w ubiegłą niedzielę, w ramach akcji Kilometry Dobra, złożono 1940 zł.
  3. Do chorych pójdziemy w środę 10 kwietnia od 13:30 w ramach rekolekcji i świąt. Chorych zgłaszamy w zakrystii.
  4. W piątek będzie Droga Krzyżowa o 17:30, którą prowadzi klasa VII B.
  5. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm będzie na każdej Mszy św., a uroczyste o 11:00, gromadzimy się przed kościołem. W przyszłą niedzielę nie będzie drogi krzyżowej po 11:00, bo odbędzie się droga krzyżowa w plenerze. W tym roku pójdziemy od cmentarza do krzyża w stronę Oblicy. Rozpoczęcie o 17:00. Zachęcam do zaangażowania w to nabożeństwo; poszczególne stacje poprowadzi inna grupa parafialna oraz poszczególne rejony naszej parafii.
  6. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego parafianom z rejonów: Sucha Góra, Ficki Górne i Ficki Dolne, Żurkowo, Skutowo, Szarlejowo, Maryniaki, Małysowo, Frontowo.
    • Zapraszamy chętnych do służby przy ołtarzu, do naszej scholi parafialnej oraz do grupy Dzieci Maryi.
    • Organizowana jest kolonia dla dzieci i młodzieży w Sopocie w terminie 23 czerwca – 5 lipca. Koszt 850 PLN. Zapisy w kancelarii.
    • W przyszłą niedzielę Warsztaty Terapii Zajęciowej w Juszczynie zapraszają na kiermasz świąteczny.
    • Ekstremalna Droga Krzyżowa odbędzie się 12 kwietnia o 17:00. Rozpoczęcie Mszą św. w Zawoi Centrum. Szczegóły w gablocie.