26 maja 2019

VI niedziela Wielkanocna

niedziela 26 maja 2019 - 21:20:07
 1. Kalendarz liturgiczny:
  • środa – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej,
  • piątek – święto Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny,
  • sobota – wspomnienie św. Justyna.
 2. Dziś 6. niedziela Wielkanocna. Nabożeństwo majowe codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o 15:30. W sobotę rozpoczyna się czerwiec – miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po Mszach będziemy odmawiać litanię do Serca Jezusowego.
 3. W dzisiejszą niedzielę w naszej parafii odbywa się wizytacja kanoniczna oraz uroczystość udzielenia sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Do naszej parafii przybył ks. bp Jan Zając. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji młodzieży, naszej parafii oraz spotkań z Księdzem Biskupem.
 4. Od poniedziałku do środy trwają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.
 5. W przyszłą niedzielę o 11:00 obchodzimy rocznicę I Komunii św. W piątek o 16:30 odbędzie się próba dla dzieci, a od 17:00 będzie możliwość spowiedzi.
 6. Dziękujemy za troskę o naszą świątynię rodzicom młodzieży bierzmowanej, za dekoracje Kościoła i dar ołtarza (ofiara na renowacje żyrandoli), a w tym tygodniu prosimy rodziców dzieci obchodzących rocznicę I Komunii św.
 7. Ogłoszenia dodatkowe:
  • Zapraszamy chętnych do służby przy ołtarzu, do naszej scholi parafialnej oraz do grupy Dzieci Maryi.
  • Organizowana jest kolonia dla dzieci i młodzieży w Sopocie w terminie 23 czerwca – 5 lipca. Koszt 850 PLN. Zapisy w kancelarii.
  • W sobotę 1 czerwca przy szkole odbędzie się festyn rodzinny. Rozpoczęcie o 14:00.