16 czerwca 2019

niedziela 16 czerwca 2019 - 21:22:51
    • poniedziałek – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego,
    • czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało),
    • piątek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi.
  2. Dziś obchodzimy Niedzielę Trójcy Świętej, kończy się czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Jednocześnie jest to trzecia niedziela miesiąca i dzisiejsza składka jest przeznaczona na inwestycje, dziękujemy za wszelkie ofiary. Miesiąc czerwiec jest poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, po Mszach św. odmawiamy litanię do Serca Jezusowego.
  3. W środę, 19 czerwca, kończy się rok szkolny. Uczniów, rodziców, nauczycieli i wychowawców zapraszamy na Mszę św. dziękczynną o 8:00 (dla szkoły podstawowej, klasy 0–VII) i o 11:00 (dla III klasy gimnazjum i VIII klasy szkoły podstawowej). Możliwość spowiedzi z okazji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego oraz Uroczystości Bożego Ciała będzie we wtorek od 17:00.
  4. W czwartek, 20 czerwca, świętujemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Po Mszy o 11:00 obędzie się procesja do 4 ołtarzy. Zachęcamy dzieci, zwłaszcza pierwszokomunijne i rocznicowe w strojach komunijnych, do sypania kwiatów i do dzwonków, także w okresie Oktawy Bożego Ciała. Rodziców w prosimy o troskę nad dziećmi sypiącymi kwiaty i dzwoniące. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy:
    • I – przy sklepie Avita u Huperta – os. Frontowo i u Wiechcia,
    • II – przy pomniku św. Jana Pawła II – os. u Małysy,
    • III – przy szkole – os. u Szarleja,
    • IV – przy kościele – os. u Fiedora.
  5. W przyszłą niedzielę o 11:00 modlimy się w intencji ojców, zapraszamy.
    • W przyszłą niedzielę, 23 czerwca, o 17:00 dzieci wyjeżdżają nad morze do Sopotu.
    • Również w przyszłą niedzielę, koło świetlicy środowiskowej przy plebani, o 15:00, odbędzie się piknij Mama, Tata i Ja.