4 sierpnia 2019

XVIII niedziela zwykła

niedziela 04 sierpnia 2019 - 09:21:05
 1. Kalendarz liturgiczny:
  • wtorek – święto Przemienienia Pańskiego,
  • czwartek – wspomnienie św. Dominika,
  • piątek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża,
  • sobota – święto św. Wawrzyńca.
 2. Wszystkim przebywającym na wakacjach, urlopach i wypoczynku, zarówno na terenie naszej parafii jak i wyjeżdżającym, życzymy bezpiecznego wypoczywania oraz opieki Matki Bożej Częstochowskiej i św. Krzysztofa.
 3. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4. W sierpniu Kościół zachęca nas do abstynencji. Wstrzemięźliwość od napojów alkoholowych niech będzie wyrazem naszej miłości do Boga, Ojczyzny i drugiego człowieka.
 5. W najbliższą sobotę odbędą się Dożynki Gminne. Msza św. dziękczynna zostanie odprawiona o 17:00. Najmłodszych zapraszamy również do wesołego miasteczka w sobotę i w niedzielę. Szczegóły znajdują się na plakacie.
 6. W przyszłą niedzielę kazania będzie głosił ksiądz z parafii Kraków-Swoszowice, a taca będzie przeznaczona na budujący się tam kościół.
 7. 6 sierpnia wyrusza Krakowska Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do uczestnictwa. Zapisy w parafii Sucha Beskidzka.
 8. Ogłoszenia dodatkowe:
  • Organizujemy pielgrzymkę z naszej parafii na Jasną Górę. Wyjazd 27 sierpnia o 17:00; w programie udział w Apelu Jasnogórskim o 21:00, czuwanie i Msza św. o północy. Koszt 40 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
  • Oddział Podhalan w Sidzinie, razem z oddziałami z Bystrej Podhalańskiej i Makowa Podhalańskiego, zapraszają na XX spotkanie przy kaplicy Turystów Górskich na Okrąglicy. Spotkanie odbędzie się 11 sierpnia. Więcej informacji na plakacie.
  • Stowarzyszenie Patriotyczne Beskidy zaprasza na pielgrzymkę do Oświęcimia 14 sierpnia w 78. rocznicę śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego. Szczegóły na plakacie.