4 sierpnia 2019

• wtorek – święto Przemienienia Pańskiego,
    • czwartek – wspomnienie św. Dominika,
    • piątek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża,
    • sobota – święto św. Wawrzyńca.
  2. Wszystkim przebywającym na wakacjach, urlopach i wypoczynku, zarówno na terenie naszej parafii jak i wyjeżdżającym, życzymy bezpiecznego wypoczywania oraz opieki Matki Bożej Częstochowskiej i św. Krzysztofa.
  3. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. W sierpniu Kościół zachęca nas do abstynencji. Wstrzemięźliwość od napojów alkoholowych niech będzie wyrazem naszej miłości do Boga, Ojczyzny i drugiego człowieka.
  5. W najbliższą sobotę odbędą się Dożynki Gminne. Msza św. dziękczynna zostanie odprawiona o 17:00. Najmłodszych zapraszamy również do wesołego miasteczka w sobotę i w niedzielę. Szczegóły znajdują się na plakacie.
  6. W przyszłą niedzielę kazania będzie głosił ksiądz z parafii Kraków-Swoszowice, a taca będzie przeznaczona na budujący się tam kościół.
  7. 6 sierpnia wyrusza Krakowska Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do uczestnictwa. Zapisy w parafii Sucha Beskidzka.
    • Organizujemy pielgrzymkę z naszej parafii na Jasną Górę. Wyjazd 27 sierpnia o 17:00; w programie udział w Apelu Jasnogórskim o 21:00, czuwanie i Msza św. o północy. Koszt 40 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
    • Oddział Podhalan w Sidzinie, razem z oddziałami z Bystrej Podhalańskiej i Makowa Podhalańskiego, zapraszają na XX spotkanie przy kaplicy Turystów Górskich na Okrąglicy. Spotkanie odbędzie się 11 sierpnia. Więcej informacji na plakacie.
    • Stowarzyszenie Patriotyczne Beskidy zaprasza na pielgrzymkę do Oświęcimia 14 sierpnia w 78. rocznicę śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego. Szczegóły na plakacie.