11 sierpnia 2019

• wtorek – Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej,
    • środa – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego,
    • czwartek – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny,
    • sobota – święto św. Jacka.
  2. Wszystkim przebywającym na wakacjach, urlopach i wypoczynku, zarówno na terenie naszej parafii jak i wyjeżdżającym, życzymy bezpiecznego wypoczywania oraz opieki Matki Bożej Częstochowskiej i św. Krzysztofa.
  3. W sierpniu Kościół zachęca nas do abstynencji; wstrzemięźliwość od napojów alkoholowych niech będzie wyrazem naszej miłości do Boga, Ojczyzny i drugiego człowieka.
  4. Dziś kazania głosi ksiądz z parafii Kraków-Swoszowice; taca jest przeznaczona na budujący się tam kościół. Bóg zapłać za ofiary.
  5. We wtorek przypada kolejne nabożeństwo fatimskie: Msza św. o 18:00, potem różaniec i procesja. Do niesienia Figury Matki Bożej prosimy przedstawicieli mieszkańców: u Skuty, u Zemlika, u Barana, Maryniaki, Buby Dolne. Nabożeństwu przewodniczyć będzie ks. Bogdan. Szczegóły kolejnych nabożeństw znajdują się w gablocie.
  6. W czwartek przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego.
    • Organizujemy pielgrzymkę z naszej parafii na Jasną Górę. Wyjazd 27 sierpnia o 17:00; w programie udział w Apelu Jasnogórskim o 21:00, czuwanie i Msza św. o północy. Koszt 40 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.