18 sierpnia 2019

XX niedziela zwykła

niedziela 18 sierpnia 2019 - 19:13:52
 1. Kalendarz liturgiczny:
  • wtorek – wspomnienie św. Bernarda,
  • środa – wspomnienie św. Piusa X,
  • czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej,
  • sobota – święto św. Bartłomieja.
 2. Wszystkim przebywającym na wakacjach, urlopach i wypoczynku, zarówno na terenie naszej parafii jak i wyjeżdżającym, życzymy bezpiecznego wypoczywania oraz opieki Matki Bożej Częstochowskiej i św. Krzysztofa.
 3. W sierpniu Kościół zachęca nas do abstynencji; wstrzemięźliwość od napojów alkoholowych niech będzie wyrazem naszej miłości do Boga, Ojczyzny i drugiego człowieka.
 4. Dziś 3. niedziela miesiąca i dzisiejsza składka jest przeznaczona na inwestycje. Dziękujemy za ofiary.
 5. W przyszłą niedzielę nasza parafia będzie świętować odpust ku czci Matki Bożej Częstochowskiej. Sumę odpustową o 11:00 odprawiać będą nasi księża jubilaci. Dziękować będziemy m.in. za 60 lat kapłaństwa ks. Czesława Pacygi, 50 lat ks. Kazimierza Buby i ks. Bogusława Czarnego oraz 20 lat kapłaństwa ks. Mirosława Smyraka. Na sumę odpustowa zapraszamy dzieci komunijne, dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia, strażaków do niesienia baldachimu, osoby do niesienia feretronów i sztandarów, naszą orkiestrę oraz wszystkich parafian i gości. Aby przygotować się dobrze do tej uroczystości w sobotę będzie możliwość spowiedzi od 7:00 do 8:00 oraz od 14:30 do 18:00 z przerwą o 16:00. Niech to będzie już spowiedź przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.
 6. Również w przyszłą niedzielę organizujemy festyn parafialny połączony z koncertem charytatywnym na wsparcie braci albertynów pracujących na Ukrainie. Początek o 17:00. Wystąpi zespół Zbójnik, potem koncert naszej orkiestry i koncert zespołu Marcina Pokusy. Szczegóły na plakatach. Serdecznie zapraszamy.
 7. Ogłoszenia dodatkowe:
  • Organizujemy pielgrzymkę z naszej parafii na Jasną Górę. Wyjazd 27 sierpnia o 17:00; w programie udział w Apelu Jasnogórskim o 21:00, czuwanie i Msza św. o północy. Koszt 40 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.