25 sierpnia 2019

XXI niedziela zwykła

niedziela 25 sierpnia 2019 - 22:17:37
 1. Kalendarz liturgiczny:
  • poniedziałek – uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej,
  • wtorek – wspomnienie św. Moniki,
  • środa – wspomnienie św. Augustyna,
  • czwartek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 2. Wszystkim przebywającym na wakacjach, urlopach i wypoczynku, zarówno na terenie naszej parafii jak i wyjeżdżającym, życzymy bezpiecznego wypoczywania oraz opieki Matki Bożej Częstochowskiej i św. Krzysztofa.
 3. W sierpniu Kościół zachęca nas do abstynencji; wstrzemięźliwość od napojów alkoholowych niech będzie wyrazem naszej miłości do Boga, Ojczyzny i drugiego człowieka.
 4. Dziś nasza parafia świętuje odpust ku czci Matki Bożej Częstochowskiej. Sumę odpustową odprawiać będą nasi księża jubilaci o 11:00. Dziękujemy m.in.: za 60 lat kapłaństwa ks. Czesława Pacygi, 50 lat ks. Kazimierza Buby i ks. Bogusława Czarnego oraz 20 lat kapłaństwa ks. Mirosława Smyraka i 25-lecie pobytu w zakonie brata Wiesława.
 5. Również dziś w niedziele organizujemy festyn parafialny połączony z koncertem charytatywnym wspierającym braci albertynów pracujących na Ukrainie. Początek o 17:00, wystąpi zespół Zbójnik, potem nasza orkiestra i zespół Marcina Pokusy. Zakończymy wspólnym śpiewem Apelu Jasnogórskiego. Serdecznie zapraszamy!
 6. Jutro obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej patronki naszej parafii. Msze św. o 7:00, 18:00 oraz o 15:00 Msza na cmentarzu.
 7. Ogłoszenia dodatkowe:
 8. Organizujemy pielgrzymkę z naszej parafii na Jasną Górę. Wyjazd 27 sierpnia o 17:00; w programie udział w Apelu Jasnogórskim o 21:00, czuwanie i Msza św. o północy. Koszt 40 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
 9. Rajd szlakiem kard. Karola Wojtyły odbędzie się w poniedziałek 9 września; rozpoczęcie Mszą św. o 8:30 w kościele w Skawicy. Szczegóły na plakacie.
 10. Zarząd OSP Sucha Góra zaprasza wszystkich mieszkańców Suchej Góry i Skawicy oraz gości na Mszę św. jubileuszową z okazji 50-lecia OSP Sucha Góra w sobotę 31 sierpnia o 15:00 przy Remizie OSP Sucha Góra.