6 października 2019

XXVII niedziela zwykła

sobota 05 października 2019 - 22:29:44
    • poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej,
    • środa – święto św. Wincentego Kadłubka.
  2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, po każdej Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Podczas Mszy o 11:00 wręczymy różańce dzieciom pierwszokomunijnym oraz odbędzie się procesja różańcowa i zmianka tajemnic różańcowych.
  3. Przeżywamy miesiąc modlitwy różańcowej jako nadzwyczajny miesiąc misyjny. Jeżeli modlisz sie na różańcu ja błogosławię Twój dom, jeśli modlisz się w czasie podróży ja błogosławię Twój cel podróży. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa różańcowe, które w tym tygodniu będą o 17:30. Do prowadzenia różańca w tym tygodniu zapraszamy: we wtorek klasy II, środa klasy III, w czwartek klasy VII.
  4. W przyszłą niedzielę będzie ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie; rozpoczęcie Mszą św. o 16:00, po niej różaniec i procesja wokół kościoła. O niesienie figury Matki Bożej prosimy przedstawicieli mieszkańców: u Wiechcia, Frontowo, Ficki Dolne, Ficki Górne, Limów, Rotnia, u Steca. Nabożeństwu przewodniczyć będzie ks. Rafał, autor naszej kroniki skawickiej. Również w przyszłą niedzielę obchodzimy XIX Dzień Papieski.
  5. Zbliża się miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Prosimy o zrobienie porządków na cmentarzu i zadbanie o groby najbliższych. Przypominamy też o uregulowaniu dzierżawy grobów. Przyjmujemy na wypominki jednorazowe (listopadowe) i roczne.
    • Zapraszamy chętnych do służby przy ołtarzu (spotkania odbywają się w co drugą sobotę), do naszej scholi parafialnej (spotkania w każdy piątek) oraz do grupy Dzieci Maryi (spotkania w co drugą środę).
    • W sobotę 12 października w Zawoi Górnej odbędzie się Dekanalny Dzień Wspólnoty Zelatorów Róż Różańcowych. Spotkanie w kościele o 10:00.