20 października 2019

XXIX niedziela zwykła

niedziela 20 października 2019 - 22:12:51
    • wtorek – wspomnienie św. Jana Pawła II.
  2. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Misyjną i trzecią niedzielą miesiąca; dzisiejsza składka jest przeznaczona na prace przy kościele; serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.
  3. W październiku trwamy w modlitwie różańcowej. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na różaniec codziennie o 17:30, a w niedziele o godzinie 15:30. Do prowadzenia różańca w tym tygodniu zapraszamy: w poniedziałek – scholę, we wtorek – dzieci od klas I, 0 i młodsze, w środę – klasę VI, w czwartek klasa VIII b, w piątek i sobotę – róże różańcowe.
  4. We wtorek wspominamy św. Jana Pawła II i modlimy się przez Jego wstawiennictwo. Warto zapytać siebie na ile realizujemy w życiu Jego nauczanie. Dla przypomnienia sobie o jego drogowskazach można zabrać broszury mówiące na ten temat.
  5. Zbliża się miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Prosimy o robienie porządków na cmentarzu i zadbanie o groby najbliższych. Przypominamy też o uregulowaniu dzierżawy grobów. Przyjmujemy na wypominki jednorazowe (listopadowe) i roczne.
  6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisławę Pacyga. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!
    • Zapraszamy chętnych do służby przy ołtarzu (spotkania odbywają się w co drugą sobotę), do naszej scholi parafialnej (spotkania w każdy piątek) oraz do grupy Dzieci Maryi (spotkania w co drugą środę).
    • Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Zawoi zaprasza na Dzień Seniora, który odbędzie się 24 października o 14:00 w świetlicy OSP Zawoja Górna.
    • We wtorek 29 października odbędzie się wieczorek dla małżeństw Spotkanie w Kanie. Spotkanie będzie w restauracji Estragon w Makowie Podhalańskim, obowiązuje rezerwacja telefoniczna. Szczegóły w gablocie.