27 października 2019

XXX niedziela zwykła

sobota 26 października 2019 - 23:02:35
 1. Kalendarz liturgiczny:
  • poniedziałek – święto św. Szymona i Judy Tadeusza,
  • piątek – uroczystość Wszystkich Świętych,
  • sobota – Dzień Zaduszny
 2. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego.
 3. W październiku trwamy w modlitwie różańcowej. Różaniec codziennie o 16:30, w niedziele o 15:30. Do prowadzenia różańca w tym tygodniu zapraszamy: w poniedziałek klasę III, we wtorek, środę, czwartek Róże Różańcowe. W czwartek podsumujemy uczestnictwo na różańcu; dzieci prosimy o przyniesienie plansz, a młodzież przygotowującą się do bierzmowania podpisane obrazki.
 4. O jutra Msze św. wieczorne w dni powszednie o 17:00.
 5. W czwartek od 16:00 będzie możliwość spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych o pierwszym piątkiem. Również w czwartek pójdziemy do chorych od 8:30; chorych zgłaszamy w zakrystii.
 6. Zbliża się miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Prosimy o robienie porządków na cmentarzu i zadbanie o groby najbliższych. Przypominamy też o uregulowaniu dzierżawy grobów. Przyjmujemy na wypominki jednorazowe (listopadowe), które odczytujemy część podczas procesji na cmentarzu 1 listopada oraz przed Mszami św. w Dzień Zaduszny, a także przez cały miesiąc listopad przed Mszami św. wieczornymi w dni powszednie oraz roczne.
 7. W piątek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o 7:00, 9:00, 11:00 w kościele oraz o 14:00 na cmentarzu, po której będzie procesja. Nie będzie Mszy o 16:00, zaś o 19:00 zapraszamy na różaniec na cmentarzu.
 8. W sobotę obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze św. będą odprawiane o 7:00, 9:00 i 17:00. Taca z Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego jest przeznaczona na utrzymanie cmentarza.
 9. Ogłoszenia dodatkowe:
  • Zapraszamy chętnych do służby przy ołtarzu (spotkania odbywają się w co drugą sobotę), do naszej scholi parafialnej (spotkania w każdy piątek) oraz do grupy Dzieci Maryi (spotkania w co drugą środę).