1 grudnia 2019

I niedziela Adwentu

sobota 30 listopada 2019 - 23:38:19
 1. Kalendarz liturgiczny:
  • wtorek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego,
  • środa – wspomnienie św. Barbary,
  • piątek – wspomnienie św. Mikołaja,
  • sobota – wspomnienie św. Ambrożego.
 2. Dziś I niedziela Adwentu, rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Zapraszamy do udziału w roratach, które będą od poniedziałku do piątku o 17:00, zaś w soboty o 7:00. Dzieci na roraty przychodzą z lampionami i zbierają znaczki, dla najwytrwalszych będą nagrody.
 3. Dziś także na każdej Mszy św. będzie poświęcenie opłatków. Od jutra Pan Organista będzie roznosił je do naszych domów; jeżeli by kogoś nie było, to jest możliwość nabycia opłatków bezpośrednio u Organisty lub w zakrystii. Ofiary złożone są wynagrodzeniem całorocznej pracy Pana Organisty w naszej parafii.
 4. Od dziś można także nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Koszt małych świec nie mniej niż 6 zł, duże nie mniej niż 12 zł. Można je nabywać w zakrystii lub przed kościołem.
 5. W środę wspomnienie św. Barbary. O 9:00 odprawimy Mszę św. w intencji górników i ich rodzin, o błogosławieństwo Boże dla żyjących i wieczną szczęśliwość dla zmarłych.
 6. W czwartek będzie adoracja Najświętszego sakramentu do 18.30. Będziemy się modlić o powołania; modlitwie przewodniczy wspólnota Galilea.
 7. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od 16:00, do chorych pójdziemy od 8:30. Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie 19 grudnia.
 8. W przyszłą niedzielę dzieci pierwszokomunijne otrzymają medaliki na Mszy św. o 11:00.
 9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zbigniewa Piaseckiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!
 10. Ogłoszenia dodatkowe:
  • Zapraszamy chętnych do służby przy ołtarzu (spotkania odbywają się w co drugą sobotę), do naszej scholi parafialnej (spotkania w każdy piątek) oraz do grupy Dzieci Maryi (spotkania w co drugą środę).
  • Z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II organizujemy pielgrzymkę z naszej parafii do Rzymu. Pielgrzymka odbędzie się w terminie 4–11 maja 2020. Koszt 1790 PLN+75 EUR. Zapisy i szczegóły są dostępne w kancelarii.