8 grudnia 2019

niedziela 08 grudnia 2019 - 21:36:55
    • czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe,
    • piątek – wspomnienie św. Łucji,
    • sobota – wspomnienie św. Jana od Krzyża.
  2. Dziś II niedziela Adwentu, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, trwamy w radosnym oczekiwaniu na przyjście Pana. Zapraszamy do udziału w roratach, które są od poniedziałku do piątku o 17:00 zaś w soboty o 7:00. Dzieci na roraty przychodzą z lampionami i zbierają znaczki, a dla najwytrwalszych będą nagrody.
  3. Dziś również obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie.
  4. Można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Koszt małych świec to nie mniej niż 6 zł, a dużych nie mniej niż 12 zł. Świece można nabywać w zakrystii lub przed kościołem.
  5. W przyszłą niedziele zapraszamy na Świąteczny Jarmark Bożonarodzeniowy na placu św. Jana Pawła II. Będą występy na scenie m.in. zespół zbójnik Zbójnik, Pastorałki i Kolędy będzie śpiewać Mona Lisa, gwiazda z Telewizji Śląsk, będzie także możliwość zakupienia ozdób świątecznych, choinkowych czy degustacja potraw i ciast. Początek o 14:00. Zapraszamy.
  6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Helenę Marek. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!
    • Zapraszamy chętnych do służby przy ołtarzu (spotkania odbywają się w co drugą sobotę), do naszej scholi parafialnej (spotkania w każdy piątek) oraz do grupy Dzieci Maryi (spotkania w co drugą środę).
    • Z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II organizujemy pielgrzymkę z naszej parafii do Rzymu. Pielgrzymka odbędzie się w terminie 4–11 maja 2020. Koszt 1790 PLN+75 EUR. Zapisy i szczegóły są dostępne w kancelarii.