15 grudnia 2019

III niedziela Adwentu (Gaudete)

niedziela 15 grudnia 2019 - 20:09:49
  1. Dziś III niedziela Adwentu i również III niedziela miesiąca; składka jest przeznaczona na inwestycje. Dziękujemy za ofiary. Trwamy w adwentowym oczekiwaniu na przyjście Pana. Zapraszam do udziału w roratach, które oprawiane są od poniedziałku do piątku o 17:00, zaś w soboty o 7:00. Dzieci na roraty przychodzą z lampionami i zbierają znaczki.
  2. Można także nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Koszt małych świec to co najmniej 6 zł. Świece można nabywać w zakrystii lub przed kościołem.
  3. Dziś zapraszamy na Świąteczny Jarmark Bożonarodzeniowy na placu św. Jana Pawła II. Będą występy na scenie m.in. zespół Zbójnik, pastorałki i kolędy w wykonaniu Mony Lisy, gwiazdy z Telewizji Śląsk. Będzie także możliwość zakupienia ozdób świątecznych i choinkowych oraz degustacja potraw i ciast. Początek o 14:00. Zapraszamy!
  4. Spowiedź adwentowa będzie w czwartek 19 grudnia w od 7:00 do 8:00 oraz od 14:30 do 18:30 (z przerwą od 16:00 do 16:30). Również w czwartek pójdziemy do chorych od 8:30 w ramach Komunii świątecznej. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.
  5. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Władysława Czarnego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!
    • Zapraszamy chętnych do służby przy ołtarzu (spotkania odbywają się w co drugą sobotę), do naszej scholi parafialnej (spotkania w każdy piątek) oraz do grupy Dzieci Maryi (spotkania w co drugą środę).
    • Z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II organizujemy pielgrzymkę z naszej parafii do Rzymu. Pielgrzymka odbędzie się w terminie 4–11 maja 2020. Koszt 1790 PLN+75 EUR. Zapisy i szczegóły są dostępne w kancelarii.