22 grudnia 2019

• środa – Uroczystość Narodzenia Pańskiego,
    • czwartek – św. Szczepana,
    • piątek – św. Jana Apostoła,
    • sobota – św. Młodzianków Męczenników.
  2. Kończymy okres Adwentu. Dziękujemy wszystkim za liczny udział, dzieciom, młodzieży i dorosłym. We wtorek będzie Wigilia i ostatnie roraty o 7:00, wtedy też będzie podsumowanie rorat. Zachęcamy do właściwego, chrześcijańskiego, przeżywania wieczoru wigilijnego (dzielenie się opłatkiem, wspólna modlitwa). Kościół zachęca do postu wynikającego z tradycji. O północy odprawimy Pasterkę. Taca z pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS. Przed kościołem pojawiła się szopka. Zachęcamy do nawiedzenia i modlitwy czy tu w kościele czy na zewnątrz.
  3. W piątek, w święto św. Jana ewangelisty, będzie poświęcenia wina.
  4. W I i II dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze św. będą odprawiane o 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00.
  5. Dziękujemy Lasom Uprawnionym Skawica za dostarczenie choinek.
  6. W przyszłą niedziele zapraszamy na 11:00 małżeństwa, które obchodzą Jubileusz 25-lecia.
  7. Kolędę, czyli wizytę duszpasterską, rozpoczniemy zaraz po świętach. Plan jest wywieszony w gablocie oraz jest dostępny na stronie internetowej. Mamy nadzieję, że uda nam się ten plan zrealizować.
  8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marzenę Suda. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!
    • Zapraszamy chętnych do służby przy ołtarzu (spotkania odbywają się w co drugą sobotę), do naszej scholi parafialnej (spotkania w każdy piątek) oraz do grupy Dzieci Maryi (spotkania w co drugą środę).
    • Z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II organizujemy pielgrzymkę z naszej parafii do Rzymu. Pielgrzymka odbędzie się w terminie 4–11 maja 2020. Koszt 1790 PLN+75 EUR. Zapisy i szczegóły są dostępne w kancelarii.