23 lutego 2020

VII niedziela zwykła

niedziela 23 lutego 2020 - 14:35:17
    • Środa Popielcowa
  2. Trwa nabożeństwo 40-godzinne przygotowujące nas do Wielkiego Postu, adoracja odbywa się w godz. 12:00–16:00. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Na ołtarzu bocznym jest wystawiona księga abstynencka, można tam wpisywać prośby, modlitwy, postanowienia lub deklaracje abstynenckie.
  3. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa i początek Wielkiego Postu. Msze św. będą o 7:00, 9:00 i 17:00; w czasie Mszy, będzie obrzęd posypania głów popiołem. W tym dniu (osoby w wieku 18-60 lat) obowiązuje post ścisły, czyli jeden posiłek do syta dwa lekkie. Przed kościołem ministranci będą rozprowadzali zdrapki dla młodzieży i dorosłych, jest to pomoc w dobrym przeżyciu wielkiego postu. Dzieci w czasie nabożeństw Drogi Krzyżowej będą otrzymywać znaczki.
  4. W czasie Wielkiego Postu każdy katolik zobowiązany jest do powstrzymania się od udziału zabawach.
  5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o 16:30 i w niedziele po Mszy św. o 11:00, a Gorzkie Żale o 15:00. W ten piątek drogę krzyżową prowadzi schola.
  6. Ogłoszenie dodatkowe:
    • Zapraszamy chętnych do służby przy ołtarzu (spotkania odbywają się w co drugą sobotę), do naszej scholi parafialnej (spotkania w każdy piątek) oraz do grupy Dzieci Maryi (spotkania w co drugą środę).