1 marca 2020

I niedziela Wielkiego Postu

niedziela 01 marca 2020 - 20:49:52
    • środa – święto św. Kazimierza,
    • sobota – wspomnienie św. Perpetuy i Felicyty.
  2. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu, po Mszy św. o 11:00 będzie Droga Krzyżowa, a o 15:00 Gorzkie Żale i zmianka tajemnic różańcowych. Na ołtarzu bocznym jest wystawiona księga abstynencka – można tam wpisywać prośby, modlitwy, postanowienia lub deklaracje abstynenckie.
  3. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się od V niedzieli Wielkiego Postu (czyli od 29 marca do 1 kwietnia).
  4. W czasie Wielkiego Postu każdy katolik zobowiązany jest do powstrzymania się od udziału zabawach.
  5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki o 16:30 i w niedziele po Mszy św. o 11:00, a Gorzkie Żale godzina 15:00. W ten piątek Drogę Krzyżową będą prowadzić dzieci komunijne wraz z rodzicami.
  6. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca – spowiedź będzie od 16:00; do chorych pójdziemy od godz. 8:30; chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.
  7. Można nabywać Baranka Wielkanocnego w cenie 10 zł.
  8. 14 marca organizujemy wyjazd na Drogę Krzyżową do Oświęcimia w intencji Trzeźwości Narodu. Zapisy przyjmuje p. Maria Marszałek.
  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisława Stefana Dyrcza. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!
    • Zapraszamy chętnych do służby przy ołtarzu (spotkania odbywają się w co drugą sobotę), do naszej scholi parafialnej (spotkania w każdy piątek) oraz do grupy Dzieci Maryi (spotkania w co drugą środę).
    • Organizujemy kolonię dla dzieci i młodzieży w Sopocie w terminie 28 czerwica – 10 lipca, koszt 900 zł. Zapisy w kancelarii.