31 maja 2020

Poniedziałek - święto NMP Matki Kościoła
Środa - wsp. św. Karola Lwangi i Towarzyszy
Czwartek- święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

1) Dziś Niedziela Zesłania Ducha Św. Za pobożne odśpiewanie lub recytację hymnu "O Stworzycielu Duchu , Przyjdź" można uzyskać odpust zupełny. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W dzień powszedni po Mszach odmawiamy Litanie do Serca Jezusowego.
2) Jutro święto NMP Matki Kościoła - Msze św. godz. 7.00, 18.00.
3) W przyszłą niedzielę kończy sie okres Spowiedzi i Komunii Wielkanocnej, dlatego w tym tygodniu będzie możliwość spowiedzi WTOREK, CZWARTEK, PIĄTEK od godz. 16.00 z możliwością komunii św. co 20 minut. Zachęcam do skorzystania .
4) Również w tym tygodniu spotkania przed Bierzmowaniem i tak: PONIEDZIAŁEK godz. 18.00 klasa VII, WTOREK godz. 18.00 klasa VIII a i CZWARTEK godz. 18.00 klasa VIII b
5) We czwartek możliwość adoracji od godz. 17.00.
6) W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca . Do chorych pójdziemy od godz. 8.30, chorych zgłaszamy w zakrystii.
7) Metropolita Krakowski wydał dekret o odwołaniu dyspensy od udziału w niedzielnych Mszach Świętych i zachęca do stosowania zaleceń sanitarnych np. maseczki czy odległość itd. Zaś udzielił dyspensy dla : osób w wieku 65 lat i więcej, wiernym z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem.
8) W zakrystii można nabyć maseczki wielokrotnego użytku.

9) Dziękujemy za troskę o naszą świątynie a w tym tygodniu prosimy rodziców młodzieży, która przyjmie sakrament Bierzmowania.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Józefę Pacygę
Wieczny odpoczynek..........