4 września 2020

Poniedziałek - wsp. św. Faustyny Kowalskiej
Środa - wsp. NMP Różańcowej
Piątek - wsp. bł. Wincentego Kadłubka
1) W dziś pierwsza niedziela miesiąca, w czasie Mszy św. o godz. 11.00 wręczenie różańca dzieciom I komunijnym oraz procesja różańcowa wokół kościoła. Zmianka tajemnic różańcowych.
2) Przeżywamy miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszam dzieci, młodzież, dorosłych na nabożeństwo różańcowe, które będzie o godz.17.30. Dzieci na różańcu będą otrzymywać znaczki. W tym miesiącu do prowadzenia różańca zapraszam poszczególne Róże Różańcowe .
I tak :5 października (poniedziałek) - Roża zel. Kuleta Matylda
6 października (wtorek) - Róża zel. Dyrcz Zofia
7 października (środa) - Róża zel. Makoś Helena
8 października (czwartek) -Róża (św. Józefa) zel. Pacyga Krystyna
9 października (piątek) - Róża zel. Pacyga Stanisław
(Szczegóły w gablocie)
3) Wprowadzamy w każdy pierwszy wtorek miesiąca nowennę do Matki Bożej Jasnogórskiej a w drugi wtorek miesiąca modlitwy przez wstawiennictwo św. o. Pio. i w każdy czwartek modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II przed Mszą św.
4) W przyszłą niedziele przypada XX dzień Papieski , zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Również w przyszłą niedzielę zapraszam o godz. 17.00 na koncert zespołu POKOLENIE z okazji Dnia Papieskiego a także w 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Koncert będzie można także oglądać online na parafialnym FB.
5) Zbliża sie miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Prosimy o robienie porządków na cmentarzu, zadbanie o groby najbliższych. Przypominamy o uregulowaniu dzierżawy grobów. (20 lat - 400 zł) Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe ( listopadowe)
6) W zakrystii można nabyć maseczki wielokrotnego użytku.
7) Dziękujemy za troskę o naszą świątynie a w tym tygodniu prosimy......
Ogłoszenia dodatkowe :
1) Zapraszam chętnych do służby liturgicznej przy ołtarzu, do naszej scholi parafialnej oraz Grupy Dzieci Marii.
2) Podziękowanie z Hospicjum.
Z błogosławieństwem na kolejny tydzień ks. Edward Łatka , proboszcz