30 maja 2021

30 maja 2021 - Niedziela Trójcy Przenajświętszej

Poniedziałek - święto Nawiedzenia NMP
Wtorek - wsp. św. Justyna
Czwartek - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa( Boże Ciało)

1) Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy sie czas spowiedzi i komunii wielkanocnej.
2) W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, po Mszach odmawiamy litanie do Serca Jezusowego.
3) 3 czerwca 2021 przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) . Msze św. wg porządku niedzielnego czyli 7.00, 9.00, 11.00, 16.00. Po Mszy św. o 11.00 procesja do czterech ołtarzy, zachęcam dzieci z I komunijne i rocznicowe w strojach komunijnych do udziału w procesji i dzieci do sypania kwiatów i do dzwonków także przez Oktawę. Rodziców proszę o troskę nad dziećmi sypiącymi kwiaty i dzwoniące . Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy następujące rejony w naszej parafii:
I OŁTARZ - przy pierwszej kaplicy mszalnej w Skawicy - u Majerza
II OŁTARZ - przy remizie OSP - u Wojtyczki
III OŁTARZ - przy pomniku św. Jana Pawła II - u Koczura, u Pacygi
IV OŁTARZ - przy kościele - Maryniaki , Buby Dolne
4) W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, spowiedź od godz. 17.00 Do chorych pójdziemy od godz. 8.30, wszystkich chorych zgłaszamy w zakrystii.
5) W przyszłą niedziele po Mszy o 11.00 procesja z oktawy Bożego Ciała
6) Dziękujemy za troskę o naszą świątynie a w tym tygodniu prosimy..........

Ogłoszenia dodatkowe :
1) Zapraszam chętnych do służby liturgicznej przy ołtarzu, do naszej scholi parafialnej oraz Grupy Dzieci Marii.
2) Organizowana jest kolonia dla dzieci i młodzieży w Sopocie, termin 27.06.2021 do 09.07.2021. Koszt 950 zł. Zapisy w kancelarii.

Z błogosławieństwem na kolejny tydzień ks. Edward Łatka , proboszcz