15 sierpnia 2021

Wtorek - święto św. Jacka
Środa - wsp. św. Bernarda
Sobota - wsp. św. Piusa X

1) Dzisiaj 3 niedziela miesiąca, składka inwestycyjna. Dziekuje za złożone ofiary. Dziś także Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Po każdej Mszy św. poświecenie ziół i kwiatów. W miesiącu sierpień Kościół zachęca nas do abstynencji, wstrzemięźliwość od napojów alkoholowych niech będzie wyrazem naszej miłości do Boga , Ojczyzny i drugiego człowieka.
Wszystkim przebywającym na wakacjach, urlopach, zarówno na terenie naszej parafii jak i wyjeżdżającym życzymy bezpiecznego wypoczynku, opieki MB Częstochowskiej i św. Krzysztofa.
2) W przyszłą niedzielę nasza parafia będzie świętować odpust ku czci MB Częstochowskiej . Sumę odpustową odprawi i kazania odpustowe będzie głosił zakonnik ojciec paulin z Jasnej Góry. Na sumę zapraszam dzieci komunijne, dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia, strażaków do niesienia baldachimu, osoby do niesienia feretronów, sztandarów, chorągwi, ORKIESTRE, zespół ZBÓJNIK, wszystkich Was Parafian i gości. Na sumie nastąpi też poświecenie odnowionych feretronów. Aby dobrze sie przygotować do tej uroczystości w 20 sierpnia tj. PIĄTEK od godz. 15.00 do 18.00 z przerwą o 16.30 będzie możliwość spowiedzi.
3) W środę modlitwy za wstawiennictwem św. Józefa , w czwartek za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
4) Dziękujemy za troskę o naszą świątynie a w tym tygodniu prosimy..........

Ogłoszenia dodatkowe :
1) Zapraszam chętnych do służby liturgicznej przy ołtarzu, do naszej scholi parafialnej oraz Grupy Dzieci Marii.
2) Organizowana jest pielgrzymka z naszej parafii na Jasną Górę do Częstochowy . Termin 27 sierpnia 2021 . Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii. W programie pielgrzymki : wyjazd godz. 13.30, następnie udział we Mszy św. o godz. 18.30, indywidualna modlitwa, Apel Jasnogórski i powrót.
Z błogosławieństwem na kolejny tydzień ks. Edward Łatka , proboszcz