Rodzina Rodzinie

Pomoc rodzinom poszkodowanym w konflikcie syryjskim

wtorek 25 października 2016 - 19:17:14

Nasza parafia pragnie przystąpić do programu przygotowanego przez Caritas Polska Rodzina Rodzinie. Zapraszamy do pomocy konkretnym rodzinom poszkodowanym w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii.

Jak przystąpić do programu Rodzina Rodzinie?

Na stronie rodzinarodzinie.caritas.pl znajdują się trzy możliwości pomocy:

• Dołączenie do zbiórki dla rodziny, czyli zadeklarowanie wpłacania określonej kwoty przez sześć miesięcy. Jeśli potrzebna rodzinie kwota jest wyższa niż zadeklarowana, w pomocy uczestniczy kilka rodzin.
  • Zostanie partnerem rodziny, czyli zadeklarowanie, że wpłacana przez sześć miesięcy kwota pokryje wszystkie potrzeby rodziny.
  • Wykonanie gestu solidarności, czyli dokonanie jednorazowej wpłaty w dowolnej wysokości.

Na stronie znajdują się również opisy dwóch konkretnych rodzin oraz ich sytuacji i potrzeb. Obok jest przycisk wspieram. Po jego kliknięciu otwiera nam się deklaracja wsparcia, w której podajemy wybraną kwotę. Jeśli chcemy wesprzeć inną rodzinę, niż te przedstawione, musimy poczekać, aż zostanie ona objęta pomocą.

Na stronie zmajdują się też nazwiska darczyńców i loga instytucji, które udzieliły pomocy. Jeśli jednak darczyńca chce pozostać anonimowy, może to zaznaczyć w deklaracji.