5 kwietnia 2020

niedziela 05 kwietnia 2020 - 14:12:56
5 kwietnia 2020 - Niedziela Palmowa
Kalendarz liturgiczny:

1) Dziś Niedziela Palmowa. Zmianka tajemnic różańcowych z racji I niedzieli miesiąca. Zachęcam do odprawiania Drogi Krzyżowej indywidualnie i indywidualnej adoracji.
2) Nabożeństwa w ciągu Triduum Paschalnego o godz. 18.00 zachęcam do duchowej łączności.
3) Zachęcam do Duchowego przeżywania Wielkiego Tygodnia korzystając z TV lub radia oraz z naszego parafialnego Fb , ze względu na ograniczenia liczby osób w zgromadzeniach nie więcej niż 5.( Msza o 11.00 transmitowana w internecie ze Skawicy) Msze św. są odprawiane zgodnie z zamówionymi intencjami.
4) W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, a w Wielką Sobotę Kościół zachęca do wstrzemięźliwości .
5) Nie będzie poświęcenia pokarmów w Wielką Sobotę, modlitwa przed śniadaniem w Niedzielę Wielkanocną zastępuje poświęcenie - tekst modlitwy na stronie parafialnej.
6) Wielki Czwartek adoracja w Ciemnicy do godz. 22.00 ( należy pamiętać o ograniczeniach do 5 osób)
7) W Wielki Piątek adoracja Krzyża ( skłon głową lub przyklęknięcie przed krzyżem ) i Bożego Grobu do 24.00 a w sobotę od 7.00 . (należy pamiętać o ograniczeniach do 5 osób)
8) W Niedzielę Wielkanocną ze względu na ograniczoną ilość osób na Mszy św.( od 12 kwietnia będzie do 50 osób ) Msze św. o godz.7.00, 9.00, 11.00, 14.00, 16.00 i 17.30.
9) Dziękuje za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego parafianom z : u Franczaka, u Małysy, u Skuty, u Zemlika , u Fiedora, u Fronta, u Żurka.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Karolinę Deja Wieczny odpoczynek ..................................
Ogłoszenia dodatkowe :

Z błogosławieństwem na kolejny tydzień ks. Edward Łatka , proboszcz