10 lutego 2019

V niedziela zwykła

sobota 09 lutego 2019 - 19:53:56
 1. Kalendarz liturgiczny:
  • poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Marii Panny z Lourdes,
  • czwartek – święto św. Cyryla i Metodego.
 2. Kolejna Niedziela, Pamiątka Zmartwychwstania Pana Jezusa. Dziękujemy wszystkim za udział w naszym parafialnym czuwaniu w Łagiewnikach.
 3. W poniedziałek 11 lutego obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, Światowy Dzień Chorego. Na 11:00 zapraszam na Mszę św. w intencji chorych i starszych z naszej parafii. Bardzo prosimy, na ile jest to możliwe, aby pomóc starszym i chorym dotrzeć do kościoła. Przed Mszą będzie możliwość spowiedzi, udzielany będzie sakrament chorych, a także błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Po Mszy wszystkich chorych, starszych i opiekunów zapraszamy na plebanię na poczęstunek.
 4. We wtorek o 17:00 będzie spotkanie uczniów z klasy VI na rozpoczęcie przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 5. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszam na spotkanie rodziców młodzieży z klas VIII i 3 gimnazjum.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej zapraszam na spotkanie Zelatorów Żywego Różańca. Również w przyszłą niedzielę rozpocznie się nabożeństwo 40-godzinne.
 7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisława Florczaka. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!
 8. Ogłoszenia dodatkowe:
  • Zapraszamy chętnych do służby przy ołtarzu i do naszej scholi parafialnej.
  • Po świętach wielkanocnych planujemy pielgrzymkę do Wilna do Matki Bożej Ostrobramskiej. Koszt 1000 zł, termin 23–26 kwietnia 2019. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii do końca lutego.
  • Nasi lektorzy odpadli z dalszych rozgrywek w piłce halowej służby liturgicznej.