9 czerwca 2019

• wtorek – wspomnienie św. Barnaby Apostoła,
    • środa – wspomnienie męczenników Piotra Dańkowskiego i Towarzyszy,
    • czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
    • piątek – wspomnienie bł. Michała Kozala.
  2. Dziś obchodzimy Zesłanie Ducha Św. Za pobożne odśpiewanie lub recytacje hymnu O Stworzycielu Duchu, przyjdź można uzyskać odpust zupełny. Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, po Mszach św. odmawiamy litanię do Serca Jezusowego.
  3. We wtorek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie rodziców dzieci wyjeżdżających nad morze do Sopotu.
  4. W czwartek odbędzie się kolejne nabożeństwo fatimskie. Do niesienia figury Matki Bożej prosimy przedstawicieli mieszkańców: u Żurka, Buby Górne, u Palucha, u Franczaka. Nabożeństwu przewodniczyć będzie Ks. Aleksy, Misjonarz z Boliwii. Szczegóły kolejnych nabożeństw znajdują się w gablocie.
  5. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy:
    • I – przy sklepie Avita u Huperta – os. Frontowo i u Wiechcia,
    • II – przy pomniku św. Jana Pawła II – os. u Małysy,
    • III – przy szkole – os. u Szarleja,
    • IV – przy kościele – os. u Fiedora.
  6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Wandę Smyrak oraz śp. Władysława Marka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!
    • Zapraszamy chętnych do służby przy ołtarzu, do naszej scholi parafialnej oraz do grupy Dzieci Maryi.
    • Organizowana jest kolonia dla dzieci i młodzieży w Sopocie w terminie 23 czerwca – 5 lipca. Koszt 850 PLN. Zapisy w kancelarii.