14 kwietnia 2019

Niedziela Palmowa

niedziela 14 kwietnia 2019 - 11:33:39
  1. Dziś Niedziela Palmowa. Gorzkie żale o 15:00. O 17:00 przejdziemy Drogę Krzyżową od cmentarza do krzyża przy Oblicy.
  2. Kończy się okres Wielkiego Postu: w Wielki Czwartek i Piątek liturgia o 18:00, zaś w Wielką Sobotę o 19:00 połączona z Procesja Rezurekcyjną.
  3. We wtorek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  4. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Droga Krzyżowa o 15:00.
  5. Poświęcenie pokarmów w Wielka Sobotę na Suchej Górze, o 9:00, a w kościele o 11:00, 11:30 i 12:00. Kościół zaleca w tym dniu wstrzemięźliwość.
  6. Uroczysta liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o 19:00 i będzie zakończona procesją rezurekcyjną wieczorem w sobotę. Prosimy tradycyjnie strażaków o niesienie baldachimu, a parafian o niesienie feretronów i sztandarów.
  7. Dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego parafianom z: Tokarne Dół, Buby Dolne, Zemlikowo.
    • Zapraszamy chętnych do służby przy ołtarzu, do naszej scholi parafialnej oraz do grupy Dzieci Maryi.
    • Organizowana jest kolonia dla dzieci i młodzieży w Sopocie w terminie 23 czerwca – 5 lipca. Koszt 850 PLN. Zapisy w kancelarii.
    • W dzisiejszą niedzielę Warsztaty Terapii Zajęciowej w Juszczynie zapraszają na kiermasz świąteczny.
    • Ministranci i schola w czwartek wyjeżdżają do Łagiewnik na Mszę św. Krzyżma św. Są jeszcze wolne miejsca i można się dołączyć. Zapisy w zakrystii.