Szkolne Koło Caritas

roczny plan prac 2011/2012

Wrzesień
plakat zachęcający do wstąpienia do SKC
pierwsze spotkanie omówienie planu, opieka nad tablicą SKC
zbiórka zabawek dla ubogich dzieci na Ukrainie
gazetka o różańcu
Październik
prowadzenie Różańca
slajd o Janie Pawle II (2 gim.)
zbiórka pieniędzy dla uzdolnionej młodzieży
wyjście na cmentarz, uporządkowanie zapomnianych grobów (29 października)
gazetka na dzień Wszystkich Świętych
Listopad
szukanie sponsorów na dzień św. Mikołaja
szlachetna Paczka – zbiórka pieniędzy na zorganizowanie paczki świątecznej dla jednej z potrzebujących rodzin w parafii
robienie kartek świątecznych
gazetka na dzień św. Mikołaja
Grudzień
pomoc w przygotowaniu paczek na dzień św. Mikołaja
składanie życzeń i dzielenie się opłatkiem z dyrekcją i księżmi
wigilia SKC
przygotowanie do kolędowania – podział
gazetka noworoczna
Styczeń
podziękowanie sponsorom paczek z okazji dnia św. Mikołaja
odwiedzanie oraz pomoc chorym i samotnym
Luty
gazetka na dzień św. Walentego
akcja charytatywna – zbiórka żywności dla domu dziecka
Marzec
jałmużna Wielkopostna – gazetka
prowadzenie Drogi Krzyżowej
wyjazd do domu dziecka
Kwiecień
gazetka z okazji rocznicy śmierci Jana Pawła II
Maj
wielki Piknik Dobrych Serc lub wypad na Halę Krupową SKC
szukanie sponsorów na Dzień Dziecka
Czerwiec
Dzień Dziecka
gazetka z okazji Dnia Ojca
ostatnie spotkanie, podsumowanie całorocznej pracy, wybranie nowego samorządu

lista wolontariuszy 2011/2012

Opiekun SKC: Barbara Marszałek
Asystent: ks. Jan Kuna

  1. Anna Koziana – prezes SKC
  2. Magdalena Piasecka – zastępca prezesa
  3. Iwona Smyrak – skarbnik
  4. Izabela Kownacka – kronikarz SKC
  5. Ewa Ficek (kl. III B)
  6. Joanna Kaczmarczyk (kl. III B)
  7. Aleksandra Marek (kl. III B)
  8. Martyna Mazurek (kl. III B)
  9. Izabella Żurek (kl. III B)
  10. Joanna Konieczna (kl. III B)
  11. Monika Smyrak (kl. III B)
  12. Ewelina Kaczmarczyk (kl. III B)
  13. Agnieszka Marek (kl.III B)
  14. Lidia Biela (kl.III B)
  15. Kamil Gaweł (kl. III B)
  16. Szymon Pacyga (kl. III B)
  17. Bartek Bimczok (kl. III B)
  18. Michał Pacyga (kl. III B)
  19. Paulina Kozina (kl. II)
  20. Anna Żuchnicka (kl. II)
  21. Agnieszka Borowy (kl. II)
  22. Paulina Pacyga (kl. II)
  23. Daria Wojtyczko (kl. I B)
  24. Marzena Wronka (kl. I B)
  25. Faustyna Stec (kl. I B)